Regaty bojerowe klasy Ice-Optimist

2016-01-23 18:52:06(ost. akt: 2016-01-23 19:12:35)

Autor zdjęcia: Tomasz Sternicki

W weekend 9-10 stycznia br. odbyły się regaty bojerowe klasy Ice-Optimist o "Lodowy Puchar Mikołajek".
Mgr Mrągowo na zawodach reprezentowali zawodnicy w składzie: Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz, Mikołaj Merkler natomiast dla Radosława Parzycha, Huberta Bałdygi, Juliusza Hebel, Mateusza Buło były to pierwsze kroki bojerowej sztuki żeglarstwa.
Pierwszego dnia regat gęsta mgła ograniczająca widoczność oraz słaby wiatr uniemożliwiły rywalizację na trasie regat. Jednak duża cierpliwość naszej grupy regatowej, w oczekiwaniu na zmianę pogody, opłaciła się. Mgła zelżała, a wiatru wystarczyło na przeprowadzenie treningu na Jeziorze Śniardwy.

Drugi dzień to silniejszy wiatr, szybsze latanie, więcej frajdy i zadowalające wyniki. Cezary Sternicki, który odebrał z rąk Burmistrza Lodowy Puchar Mikołajek za zajęcie drugiego miejsca w regatach nie krył zadowolenia. Na miejscu czwartym stanął Mateusz Gigielewicz, a miejsce dalej jego klubowy kolega Mikołaj Merkler.
To pierwsze w tym sezonie bojerowym regaty dla klasy Ice-Optimist. Wyniki zawodników Mgr Mrągowo pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.

W weekend 16-17 stycznia br. odbyły się kolejne regaty, tym razem w Nieporęcie na Zalewie Zegrzynskim.
W lodowych regatach o Puchar Warszawy w Ice Opti. Mrągowo reprezentowali Czarek Sternicki, Mikołaj Merkler, Mateusz Gigielewicz i Radek Parzych.
Po pierwszych udanych startach Czarka Sternickiego nastąpiła awaria Ice Opti w wyniku czego zajął 5 miejsce. Natomist Mateusz Gigielewicz dzielnie walczył i dzięki czemu stanął na III miejscu podium w Pucharze Warszawy. Mikołaj zajął 11. a Radek 12. miejsce.

W niedzielę niestety było za mało wiatru, by regaty mogły się odbyć. Wyniki zostały zliczone po jednym dniu. Gratulacje dla całej grupy za wolę walki i godne reprezentowanie Mrągowa na sportowej arenie.