Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Spotkanie z poezją Hanny Szymborskiej

2016-03-10 20:21:52 (ost. akt: 2016-03-11 06:55:20)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

W czwartek wieczorem w CKiT licznie przybyli goście mogli "skosztować" poezji mrągowskiej poetki, posłuchać opowieści z życia Hani Szymborskiej, poznać ją nieco bliżej.

Na spotkanie przybyli przyjaciele poetki, rodzina, sympatycy jej twórczości, wszyscy którzy kochają poezję, mieszkańcy.

Podczas tych dwóch godzin mogliśmy zapoznać się z wierszami autorki, które pisze samo życie - opowiadała poetka. Mówiła o początkach, dlaczego pisze, jak powstają jej wiersze, opowiedziała też wiele o sobie. Takie spotkania, na których mamy możliwość poznać autora, jego emocje i wrażliwość, na pewno pomagają w rozumieniu jego twórczości. Choć p. Hania skromnie mówi, że poetką jedynie bywa.

Spotkanie autorskie połączone było z promocją najnowszej książki "Trzaska", której tytuł odnosi się do wsi, z której pochodzi p. Hanna i pseudonimu, pod którym pisała swoje pierwsze wiersze. Sama autorka podkreślała też, że coraz częściej wraca w swoich utworach do okresu lat dziecięcych, do lat które uważa za najszczęśliwsze.
Pod koniec spotkania poetka zapowiedziała na jesieni nową książkę, tym razem już nie tomik poezji a zbiór opowiadań, których muszę szczerze przyznać jestem bardzo ciekawa.

Serdecznie p. Hani dziękujemy za te dwie godziny oderwania się od spraw dnia codziennego, naszego zabiegania. Za chwilę spokoju i refleksji nad problemami tymi najważniejszymi - egzystencjalnymi, ale także sprawami prostymi, małymi radościami, troskami, które nas wszystkich dotykają.

Spotkanie przygotowały panie z Biblioteki Miejskiej w Mrągowie, aktywnie włączyły się także dziewczęta z Saloniku Literackiego, który prowadzi w Mrągowie Hanna Szymborka.
j.t.
Hanna Szymborska jest laureatką nagrody Rady Miasta w Mrągowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W 2015 r. nominowana do nagrody w dziedzinie kultury i sztuki w Ogólnopolskim Konkursie Lady Di im. Krystyny Bochenek. „Trzaska” (2016) jest trzecim autorskim tomikiem poetyckim Hanny Szymborskiej. W dorobku literackim ma dwa tomiki poezji: "W dłoniach nadziei" (2014), "Niepokorne trwanie" (2015), współautorski tomik poezji - "Pierścienie ognia" oraz ślad twórczości w antologiach: "Do jutra", "Ze słonecznikiem w tle". Publikuje w prasie i na internetowych portalach literackich.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages