Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Spotkanie integracyjne akcji Być dla innych w Zespole Szkół Specjalnych

2016-03-15 09:23:31 (ost. akt: 2016-03-15 09:58:01)

Autor zdjęcia: Archiwum E.G.

14 marca w ramach akcji Być dla innych odbyło się integracyjne spotkanie w Zespole Szkół Specjalnych z Gościem akcji Maćkiem Sheva Mołdoch. To były wyjątkowe chwile dla dzieci. Finalista ostatniej edycji programu Mam Talent zatańczył specjalnie dla nich.

Odbyła się również lekcja tańca oraz taniec freestyle, który powstał w wyniku wielkich emocji spotkania. Długa rozmowa pełna ciekawych pytań i odpowiedzi, czas tylko dla dzieci. To dla nich najważniejsze, gdy ktoś po prostu jest dla nich, słucha, rozumie i cieszy się razem z nimi każdą chwilą. Maciek Sheva Mołdoch to nie tylko znany tancerz, to wyjątkowy człowiek, otwarty i ciepły, dający siebie w tańcu i poza tańcem. W ramach akcji poprowadził również warsztaty dla tancerzy MDK, którzy byli wolontariuszami "Być dla innych". Dziękujemy mu za te wyjątkowe chwile i za to, że przyjechał i już zapowiedział kolejne odwiedziny.

Neli Jagelo, kolejny gość akcji, również poprowadziła warsztaty taneczne. Integracja łączy i Mrągowo powoli staje się przystanią integracji szczerej i prawdziwej, do której zagląda coraz więcej osób i czerpie z niej to co najlepsze i najważniejsze w życiu. W tym roku akcję wspierała cała Polska, bowiem na licytację napływały przedmioty z drugiego końca Polski. Gośćmi byli Paraolimpijczycy z Warszawy, Sheva z Gdańska i Neli Jagelo z Wilna.

Pięknym gestem była aktywność naszych mieszkańców Mrągowa, którzy licznie przybyli na imprezę uczestnicząc w integracji, licytacjach i wszystkich akcjach towarzyszących. To jest nadzieja na lepsze jutro bez barier i przyszłość pełną tych wartości, które czasem umykają, a są filarem egzystencji "normalnej" i tej jedynej, która pozwala nam być po prostu człowiekiem i cieszyć się tym co mamy na wyciągnięcie ręki. Świat bez barier, gdzie miarą człowieka nie jest stan posiadania, intelekt, wygląd, stanowisko lecz to czym możemy się podzielić z innymi i uczyć się od siebie nawzajem - czerpać to co potrzebne do życia, szczęścia, egzystencji w pełnym tego słowa znaczeniu, stawianie kroku ku lepszemu i radość życia. Akcja jest pełna wartości, które warto uchwycić i pielęgnować, bo jutro zależy od nas.
Ewa Gnoza

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages