Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury odnoszą duże sukcesy!

2016-04-12 08:25:35 (ost. akt: 2016-04-12 08:59:39)

Autor zdjęcia: MDK

MDK w Mrągowie wspomaga rozwój wielu dziecięcych talentów. Uczestnicy zajęć rękodzielniczych i tanecznych z ogromnym powodzeniem reprezentowali Mrągowo na powiatowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Hanna Kuliś i Marylka Panasewicz, uczestniczki zajęć rękodzielniczych, zostały wyróżnione w konkursie powiatowym "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Bianka Skonieczna uczestniczka zajęć plastycznych otrzymała nagrodę w kategorii klas I - III w XX Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest". Tworząc z pasją swoje prace zostały docenione przez powiatowe i ogólnopolskie jury i godnie reprezentowały miasto Mrągowo .

W dniach 9-10 kwietnia grupy z Młodzieżowego Domu Kultury pojechały na Międzynarodowy Festiwal Tańca Ulicznego Breakmania 2016, który odbył się w pobliskim Kętrzynie.
Wśród jurorów zasiedli tancerze: SURWI – Sista4Fun (Białystok), KNOPEK - SSG (Warszawa) i Macias – KillOff Crew (Gdańsk).

W zawodach Hip-Hop, Formacje, Allstyle nasi tancerze mieli liczne osiągnięcia. W kategorii The Best Street Dance Show – formacje powyżej 14 lat grupa Azong zajęła 1. miejsce. W kategorii The Best Street Dance Show – formacje Kids do 8 lat, grupa Smyki zdobyła statuetkę i 2. miejsce. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Kids Battle do 8 lat Misia Janecka i Marysia Kuś zdobyły 3. miejsce. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Kids Battle do 11 lat wszystkie zgłoszone tancerki przeszły pierwsze eliminacje: Marta Karwowska i Magda Borowska, Milena Adamiec i Samełko Żaneta, Wiktoria Burzyńska i Gabrysia Brzozowska, Róża Merkler i Aleksandra Kotarska. Małgosia Chorążewicz i Amelka Ponikowska, Iza Matwiejczyk i Emilka Sztukowska. W kategorii 2vs2 Hip-Hop Junior Battle do 15 lat Gabrysia Piotrowska i Maja Trelińska dostały się do ćwierćfinału, Martyna Gnoza i Dominika Kulmaczewska przegrały walkę o 3. miejsce i stanęły tuż za podium. Natalia Rudzińska z MDK Mrągowo w duecie z Dominiką Cieplińską z Kętrzyna zdobyła miejsce 3. Grupa NTP Kids i NTP Crew spotkała się z uznaniem publiczności.

To ogromne sukcesy tancerzy z MDK przy tak dużej i mocnej rywalizacji z najlepszymi studiami tańca. Tancerze z MDK pojechali w składzie 61 osób. To pokaźna reprezentacja miasta Mrągowo- dzieci z pasją, które wkładają serce i dużo pracy w zdobyte umiejętności. W tym samym czasie przez trzy dni do późnych godzin odbywały się w MDK warsztaty ze znanym tancerzem z Lublina Karolem Polsskym Polakiem. Warsztaty odbyły się przy wsparciu finansowym rodziców, którzy widzą potrzebę rozwoju swoich zdolnych dzieci.

Ewa Gnoza, MDK

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages