Mrągowska młodzież w programie „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach”

2016-04-13 09:10:52(ost. akt: 2016-04-13 09:52:55)

Autor zdjęcia: Archiwum M.L.

18 projektów szkolnych dotyczących różnorodności to efekt 2-letniego programu „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach”. W trakcie konferencji podsumowującej wyróżniono mrągowski projekt "Marzenia z przeszłości" realizowany przez uczniów ZS2.
Konferencja „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach” odbyła się 12 kwietnia w Olsztynie. Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Borussia Kornelia Kurowska, która podkreśliła wagę projektu realizowanego przez dwa lata. Podziękowała partnerom tj. policji, telewizji lokalnej i innym, bez których ta inicjatywa nie mogłaby być realizowana. Podsumowała działania w ramach programu „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach” w 21 powiatach.

Podziękowała za zrealizowanie 18 projektów szkolnych dotyczących różnorodności. W dalszej części specjaliści : prof. Iwona A. NDiaye (UWM Olsztyn), Ryszard Michalski (CEiIK, Stowarzyszenie Tratwa), Jacek Purski (Instytut Bezpieczeństwa Społecznego), podinsp. Andrzej Wroński (Komenda Główna Policji) dyskutowali na temat Szkoły współpracy – działania na rzecz bezpiecznej różnorodności i antydyskryminacji. Uwieńczeniem dyskusji było omówienie działań w szkołach uczestniczących w programie „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach”. Pokazano dobre praktyki projektów o wielokulturowości realizowane przez szkoły w Mrągowie, Olsztynie, Działdowie i innych. Jako dobra praktyka został pokazany projekt „Marzenia z przeszłości„ realizowany przez młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie oraz uczniów gimnazjum nr 2 w Mrągowie pod opieką Magdaleny Lewkowicz. Uczestnicy konferencji zapoznali się z celami projektu, realizacją oraz efektem końcowym, czyli obrazami niespełnionych marzeń osób, które przeżyły czasy wojny. Obrazy były wystawione w Sali głównej konferencyjnej hotelu w Olsztynie. Uczestnicy zapoznali się również z ofertą programową polsko-niemieckiej Współpracy Młodzieży dla nauczycieli i edukatorów oraz programem „Bardzo Młoda Kultura” (Ryszard Michalski ,CEiIK, Stowarzyszenie Tratwa) .

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5