Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Dzień Otwarty w Zespole Oświatowo-Sportowym "Baza"

2016-04-23 12:49:54 (ost. akt: 2016-04-25 09:40:34)

Autor zdjęcia: kr

23 kwietnia w ZOS "Baza" otworzył swoje drzwi zachęcając do zostania częścią społeczności uczniowskiej szkół mistrzostwa sportowego. Spotkanie było okazją do zapoznania się z infrastrukturą szkoły, zasadami jej funkcjonowania oraz z postępowaniem rekrutacyjnym. Dzień otwarty był tez możliwością do poczucia rodzinnej atmosfery panującej w szkole.

ZOS "Baza" w Mrągowie jest jedyną szkołą mistrzostwa sportowego w Polsce o profilu żeglarskim, w jej skład wchodzą: Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI), Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy "Baza". W szkołach realizowany jest cały program edukacyjny o profilu ogólnokształcącym oraz zajęcia sportowe w wymiarze minimum 16 godzin w tygodniu (profil żeglarstwo, kajakarstwo, koszykówka, piłka nożna, red.). Uczniowie mogą korzystać z rehabilitacji oraz odnowy biologicznej.

Regina Tołkowicz, dyrektor placówki, prowadząc spotkanie zaznaczała, że uczniom stworzono warunki do tego by godzić naukę ze sportem na jednakowo wysokim poziomie. Wpływ na to mają m. in. mało liczne klasy czy możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów poza standardowym planem lekcji.

- Gdy przekroczyłam próg szkoły, obejmując stanowisko dyrektora, zaskoczeniem dla mnie było to, że uczniowie klas starszych (gimnazjum, liceum) opiekują się młodszymi kolegami z podstawówki. Nie ma wśród uczniów widocznych podziałów wiekowych, są jak jedna rodzina wychowana w duchu sportowym - mówiła dyrektor o atmosferze panującej w szkole, którą było można poczuć obserwując zachowanie uczniów podczas planowych, sobotnich treningów.

Film promujący szkołę
Więcej informacji o ZOS "Baza" oraz zasady rekrutacji znajdziecie tutaj.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages