środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Niespokojny tydzień mrągowskich strażaków: niebezpieczne wypadki w mieście

2016-04-25 12:27:42 (ost. akt: 2016-04-25 12:40:48)
Wypadek przy ul. Mrongowiusza

Wypadek przy ul. Mrongowiusza

Autor zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Reszka (KP PSP Mrągowo)

Strażacy z JRG Mrągowo w ubiegłym tygodniu interweniowali 18 razy. We wszystkich akcjach brały łącznie udział 24 zastępy straży pożarnej w obsadzie 102 strażaków.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego strażacy interweniowali tylko przy jednym pożarze trawy i trzciny w Marcinkowie. Natomiast warunki pogodowe panujące w ubiegłym tygodniu spowodowały wiele interwencji związanych z usuwaniem szkód poczynionych przez wiatr.

Strażacy z JRG Mrągowo i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych 9 razy usuwali powalone drzewa z dróg: 2 razy w Rybnie, Dłużcu, Mrągowie, Mikołajkach, Zełwągach, Tałtach, Bobrówku i Notyście Wielkim. Wiatr zerwał również baner reklamowy na ul. Wojska Polskiego oraz uszkodził okno w jednym mieszkań na 3 piętrze, które zagrażało przechodniom w Mrągowie.

Strażacy interweniowali również w miejscowości Boże, gdzie na drodze była rozlana niezidentyfikowana substancja, w Mrągowie uwalniali ptaka uwięzionego w rynnie, sprawdzali czy nie doszło do wycieku gazu w budynku wielorodzinnym w Nowych Sadach.

Zastępy JRG Mrągowo 2 razy interweniowały przy wypadkach drogowych.
18 kwietnia o godzinie 11.38 straż została poinformowana o wypadku w Mrągowie na ulicy Mrongowiusza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowało 5 osób, w tym dziecko. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. W wyniku wypadku jedna osoba została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów, usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych, połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu i szkieł z jezdni. W działaniach trwających godzinę uczestniczyły 2 zastępy JRG Mrągowo, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

19 kwietnia zastępy JRG Mrągowo o godzinie 14.33 zostały zadysponowane na Zachodnią Obwodnicę miast, gdzie doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. W chwili przyjazdu służb wszystkie osoby podróżujące pojazdami znajdowały się na zewnątrz. Po pewnym czasie 2 osoby zaczęły uskarżać się na bóle, zostały przewiezione na dalsza obserwację do szpitala. Działania straży polegały na kierowaniu ruchem wahadłowym, ściągnięciu uszkodzonych pojazdów na pobocze w celu udrożnienia ruchu oraz uprzątnięciu jezdni z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów i płynów eksploatacyjnych.

We wszystkich 18 akcjach na terenie powiatu w ubiegłym tygodniu brały łącznie udział 24 zastępy straży pożarnej w obsadzie 102 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages