Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Zaoferował dotację z Unii Europejskiej, następnie okradł starszą panią

2016-04-28 12:36:14 (ost. akt: 2016-04-28 12:41:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Mrągowska policja ostrzega przed wpuszczaniem do domów obcych osób, podających się za różnego rodzaju urzędników. Oszuści oferują dotację z Unii Europejskiej dla starszych osób. Jeden z oszustów okradł mieszkankę miasta na kwotę bliską 7000 złotych.

Wczoraj, 27 kwietnia mrągowska policja otrzymała informację o oszustwie i kradzieży. Tego dnia do 87-letniej mieszkanki Mrągowa zapukał nieznany mężczyzna. Podawał się on za „pracownika z Unii Europejskiej”. Kobieta dała temu wiarę i wpuściła go do mieszkania.

Mężczyzna zaproponował starszej kobiecie dotację do emerytury ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Gdy ta się zgodziła i podpisywała stosowne dokumenty, ten wykorzystał jej nieuwagę i zabrał 5000 złotych oraz złotą biżuterię o wartości 2000 złotych. Kobieta zorientowała się, że doszło do kradzieży zaraz po wyjściu mężczyzny z mieszkania. Niestety było już za późno.

W tej chwili policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze. Do podobnych zdarzeń doszło w ubiegłym roku.

Wtedy do jednego z mieszkań w Mrągowie zapukał mężczyzna, podający się za pracownika Urzędu Miejskiego. Oferował uzyskanie unijnych dotacji w postaci dodatku do renty i emerytury. Jak stwierdził, Unia Europejska przyznaje takie dotacje osobom powyżej 75 roku życia. Warunkiem ich otrzymania, miało być między innymi posiadanie określonej kwoty w gotówce. W tym przypadku było to 6000 złotych. Mężczyzna powiedział, że aby uzyskać dotację w wysokości 10000 złotych należy okazać mu posiadane pieniądze, a następnie przekazać. Gdy kobieta powiedziała, że nie posiada tak dużej kwoty pieniędzy, wówczas "urzędnik" obniżył stawkę do 3000 złotych. Z uwagi na to, że 75-latka nie posiadała i takiej kwoty pieniędzy, oszust zniechęcił się. Powiedział, że nie otrzyma ona żadnej dotacji.

Niestety to było wtedy już trzecie takie zdarzenie na terenie Mrągowa. W trakcie jednej z takich „wizyt” oszustowi udało się ukraść z mieszkania portfel z pieniędzmi w kwocie około 2000 złotych.
(dk/rj)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages