Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zawitają do Mrągowa już w najbliższy weekend

2016-05-03 08:15:06 (ost. akt: 2016-05-03 08:17:16)
Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

7-8 maja 2016 roku w Mrągowie na jeziorze Czos odbędą się pierwsze w tym sezonie regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych – Siwik Holiday Cup Mrągowo Open.

Dodatkowo zawody będą również eliminacją Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016. Zawodnicy będą ścigać się w klasach: T1, T2, T3 oraz Open (na żaglach podstawowych). Poznamy również najlepszych sterników w klasach ŻGP Mrągowa: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych.

Zapisy na imprezę będą przyjmowane w porcie regat, czyli mrągowskiej Ekomarinie znajdującej się przy ul. Jaszczurcza Góra 6, w piątek 6 maja od 16.30 do 20.00 oraz w dniu regat. Wpisowe wynosi 48 zł od osób dorosłych i 28 zł od dzieci oraz młodzieży i umożliwia udział w sobotniej obiadokolacji, która planowana jest ok. godziny 19.00 w restauracji Estrada Cafe & Bar.

Organizator przewiduje rozegranie 7 wyścigów, w tym jednego długodystansowego. W przypadku rozegrania więcej niż 3 wyścigów, najgorszy wynik zostanie odrzucony. Na oficjalnym zakończeniu regat najlepsze załogi otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy dostaną dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są również specjalne nagrody od sponsorów.

Z racji przyjazdu większej floty nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, ale i z całej Polski, Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” oprócz tradycyjnej możliwości slipowania jachtów przy Ekomarinie, udostępnia za odpłatą dźwig, który jest w stanie zrzucić największe jachty do wody. Zgodnie z wymogami PPJK każdy uczestnik będzie mógł również skorzystać z ważenia jachtu na lądzie w kwocie 70 zł.

Regaty Siwik Holiday Cup Mrągowo Open uzyskały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Głównym sędzią będzie Pani Dorota Michalczyk. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat.

W ubiegłym roku w zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa pojawiło się ponad 100 miłośników żeglugi i ponad 20 jachtów w każdej imprezie. Finały zostały rozegrane na wyczynowych jachtach Delphia 24 One Design w systemie przesiadkowym, a na najwyższym stopniu podium stanęła po raz kolejny załoga Dariusza Bałdygi.

Ubiegłoroczny cykl zdaniem mrągowskiej kapituły sportowej został uznany za najlepszą imprezę sportową roku. Z kolei poprzedni, jubileuszowy (20-lecie istnienia) cykl Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zgromadził prawie 300 jachtów! Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” dokłada wszelkich starań, by debiut Mrągowa w PPJK wypadł niezwykle okazale, dlatego zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa.

Mateusz Kossakowski

Plan regat Siwik Holiday Cup 2016 Mrągowo Open:
Piątek 6 maja

16.30 – 20.00 Zapisy do regat
Sobota 7 maja
8.00 – 10.30 Zapisy do regat
10.50 - Uroczyste otwarcie regat
11.15 - Odprawa sterników
12.00 - Start do regat
19.00 - Obiadokolacja w Cafe Estrada, koncert szantowy zespołu Szybki Montaż
Niedziela 8 maja
Start do regat według komunikatu sędziego
15.00 - Oficjalne zakończenie regat

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages