Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

OSP Grabowo i OSP Krutyń w pierwszej trójce ochotników w województwie

2016-05-09 11:40:48 (ost. akt: 2016-05-12 08:50:46)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W niedzielę w Olsztynie na na placu Solidarności odchodzono Dzień Strażaka, podczas którego poznaliśmy najpopularniejsze jednostki OSP w województwie.

Podczas obchodów tego szczególnego dnia uczestnicy mogli obejrzeć pokazy strażackie, a najmłodsi założyć strażacki hełm i strój gaśniczy oraz wziąć udział w grach i konkursach. Festyn miał też charakter edukacyjny zaprezentowane zostały zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

W trakcie festynu poznaliśmy również laureatów naszego plebiscytu na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną, a przedstawicielom ich jednostek wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia. Wyłonimy ponadto najpopularniejsze OSP, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz te, które nie znajdują się w KSRG.
Dla tych jednostek nagrody i wyróżnienia ufundował marszałek województwa, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i zarząd oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, który objął patronat nad plebiscytem.

Wśród jednostek zarejestrowanych w KSRG pierwsze miejsce zajęła OSP Lipica w powiecie bartoszyckim, na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się strażacy z powiatu mrągowskiego, odpowiednio Grabowo i Krutyń.

OSP Rudzienice w powiecie iławskim zajęła pierwsze miejsce wśród jednostek, które nie są zarejestrowane w KSRG. Kolejne miejsca przypadły strażakom z Lorek w powiecie nowomiejskim i Wójtówka w powiecie olsztyńskim.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages