Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych najbezpieczniej!

2016-05-16 10:21:56 (ost. akt: 2016-05-16 11:10:29)

Autor zdjęcia: ZSZ

13 maja na terenie ZSZ w Mrągowie oraz Bursy Międzyszkolnej zostały rozegrane Zawody Rejonowe w Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych.

Zorganizowane przez zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Mrągowie zawody były skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy na zajęciach Edukacja dla Bezpieczeństwa mają w programie tematykę z zakresu pierwszej pomocy. Pięcioosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi na dwóch stacjach pozoracyjnych.

– Na jednej z nich uczestnicy zawodów musieli udzielić pomocy uczestnikowi wypadku rowerowego, który doznał złamania otwartego podudzia. Na drugiej musieli pomóc pracownikowi porażonemu prądem, u którego doszło do zatrzymania akcji serca – powiedział Waldemar Cybul instruktor pierwszej pomocy PCK oraz sędzia główny zawodów.

Najlepiej z przygotowanymi zadaniami poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Mrągowie, w składzie: Konrad Zyśk, Marcel Smorszczewski, Monika Gadomska, Michał Czujwid, Łukasz Szczepanek.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie a trzecie wywalczyła drużyna nr II z Zespołu Szkół Zawodowych.

Zawody zostały przeprowadzone przy wsparciu Starostwa Powiatowego, pomoc organizacyjną i techniczną okazała organizatorom Bursa Międzyszkolna oraz Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages