Rozkład jazdy na lato!

2016-06-09 10:32:50(ost. akt: 2016-06-09 10:59:23)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

Wakacje coraz bliżej... Mrągowo proponuje mieszkańcom i turystom masę kulturalnych wydarzeń od końca czerwca do końca sierpnia. Przedstawiamy organizowane i współorganizowane przez Centrum Kultury największe imprezy, koncerty, festiwale. Ofertę wzbogaca szereg imprez sportowych.
Koncert Blues4Cash & ROCK kONIa
Sezon letni inaugurujemy rockowo-blusowym akcentem. W ramach cyklu "Koncertów na deptaku", 24 czerwca na Placu Unii Europejskiej zagrają dwie znakomite, rodzime formacje. Usłyszymy: zespół Blues4Cash wykonujący głównie utwory legendarnej grupy Dżem oraz grupę ROCK kONia z własnymi utworami wywodzącymi się z nurtu amerykańskiej muzyki rockowej i folk-rockowej lat 70- tych.

DNI MRĄGOWA 2016
Obchody dni miasta odbędą się w dniach 1-3 lipca. Wydarzenia będą miały miejsce w amfiteatrze nad jeziorem Czos, na Placu Unii Europejskiej oraz w Centrum Kultury.
Pierwszy dzień rozpocznie widowiskowy koncert GRUBSONA – czołowego reprezentanta polskiej sceny hip-hop, który w umiejętny sposób, wspierany żywymi instrumentami, scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne. Dodatkowych wrażeń dostarczy zespół OMNI mOdO czyli czterech oryginalnych artystów, starających się nie ograniczać do stylistycznych szufladek, co udowodnili zdobywając uznanie jury mrągowskich Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy 2015. Drugiego dnia odbędą się animacje skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta, plenerowe PLANETARIUM Cassiopeia oraz Festiwal Piosenki dla dzieci i młodzieży „To Mi w Duszy Gra”, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Sukces. Wystąpi zespół Green Hill. Muzyczne zmagania zakończy koncert uzdolnionej wokalistki, finalistki programu "The Voice of Poland" – JAGODY KRET z zespołem.
Sobotni wieczór w amfiteatrze nad jeziorem Czos zapowiada się niezwykle ciekawie. Koncert otworzy dobrze znana mrągowskiej publiczności NATALIA NYKIEL - młoda, utalentowana artystka, która wniosła na polską scenę wiele świeżości. Gwiazdą wieczoru będzie zespół COMA z charyzmatycznym wokalistą na czele – PIOTREM ROGUCKIM. Formacja znana jest fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Koncert odbędzie się w godzinach 20.00 – 23.00.
Niedzielny program rozpocznie Festyn Średniowieczny GOTHICUM. Na scenie zaś gościć będzie legendarna grupa SKALDOWIE, która w 2015 roku obchodziła Jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Koncert poprzedzi występ Elvis Tribute Band.
Uzupełnieniem imprez kulturalnych będą imprezy sportowe - turnieje plażowej piłki siatkowej, turnieje piłki nożnej, mistrzostwa w wędkowaniu dla najmłodszych.

MAZURSKA NOC KABARETOWA
Podczas tegorocznej imprezy 9 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpią doświadczeni scenicznie wykonawcy, ale także i młode wschodzące gwiazdy polskiej sceny kabaretowej – nagrodzone podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA. Mężczyźni inteligentni, dowcipni, zabawni, znakomicie tańczący – wszyscy nieodparcie przystojni! Do tego kilka niezwykłych, temperamentnych kobiet i Mazurska Noc Kabaretowa zapowiada się wyjątkowo! Przyjadą z Lublina, Cieszyna, Krakowa, Tychów, Białegostoku, Zielonej Góry, Krakowa, Wrocławia i Warszawy czyli można powiedzieć z całej Polski po to, by pokazać swoje najlepsze i najnowsze skecze. Na deskach najpiękniejszego amfiteatru w Polsce zobaczymy więc: SMILE, KABARET MŁODYCH PANÓW, ŁOWCÓW.B, IRENEUSZA KROSNEGO, KRZYSZTOFA PIASECKIEGO, FAIR PLAY CREW, KABARET K2, KABARET CHYBA I LAUREATÓW 32. PAKI. Nowością i niespodzianką będą wyjątkowe duety czyli: KATARZYNA ZIELIŃSKA Z MARZENĄ ROGALSKĄ, PIOTR GUMULEC Z GRZEGORZEM DOLNIAKIEM. A wszystko w znakomitej oprawie muzycznej przygotowanej przez MARCINA PARTYKĘ I ZESPÓŁ THE JOBBERS.

Koncert LARI LU
10 lipca na Placu Unii Europejskiej w ramach cyklu "Koncertów na deptaku" wystąpi LARI LU czyli Anna Józefina Lubieniecka. Jej koncerty to mieszanka melodyjnego popu, energetycznej muzyki elektronicznej i brzmienia żywych, różnorodnych, w dużej części - egzotycznych instrumentów.

KŁOBUKI FEST
Druga edycja plenerowej imprezy o charakterze regionalnym odbędzie się 16 lipca na Placu Unii Europejskiej. Wydarzenie promuje kulturę Warmii i Mazur rękodzieło, muzykę, kuchnię i jest nastawione na aktywny udział zarówno twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę, mieszkańców naszego miasta oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów. W ramach wydarzenia będziemy futrować /karmić/ staropolskim jadłem naszych przodków: podpłomykami pieczonymi na specjalnym piecu, ziemniakami podawanymi z masłem lub olejem lnianym na liściu kapusty, staropolskimi goframi, zorganizowany zostanie pokaz tradycyjnego wędzenia szynek i serów zagrodowych. Odbędą się: warsztaty garncarstwa, świecownika – wyrabiania świec z prawdziwego wosku pszczelego. Stoisko poza doznaniami estetycznymi cechować będzie unoszący się wspaniały zapach naturalnego wosku pszczelego, pokaz tłoczenia oleju - możliwość własnoręcznego "bicia" oleju lnianego i rzepakowego, prezentacja sprzętów wyposażenia gospodarstwa chłopskiego połączona z możliwością własnoręcznego ubijania masła w kierzance czy mielenia mąki w drewnianym młynie żarnowym, interaktywne zajęcia „Spotkanie z Mazurskim Gburem”, konkurs na „Mazurskie Kuchy” i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego, a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur. Zagrają berklejdy /muzykanci/, dzień wypełni muzyka kapel folkowych i biesiadnych, m.in. SŁOWIANY, LACHERSI.

MAZURSKI FESTIWAL OPEROWY BELCANTO
To nowe wydarzenie odbedzie się wieczorem 16 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Pomysł Festiwalu powstał z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Do udziału w imprezie zaproszono znakomitych śpiewaków operowych, a do takich z pewnością należy sopranistka Fulvia Mastrobuono występująca na trzech kontynentach oraz znakomity tenor Claudio Rocchi - uczeń słynnego Luciano Pavarottiego. Do tego grona dołączyli Katarzyna Zając-Caban od lat współpracująca z teatrem w Bremen i Schwerinie oraz dysponujący wspaniałym basem Piotr Wołosz, który po występach na polskich scenach operowych, ostatnio rozwija karierę we włoskich teatrach operowych. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna składającą się z młodych, utalentowanych muzyków pod dyrekcją Marcina Wernera. Trzygodzinną galę, w której usłyszymy hity z oper, operetek, musicali i filmów, poprowadzą Kamila i Łukasz Maćkowiak.

GYPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW

23 lipca (sobota) w amfiteatrze nad jeziorem Czos zabrzmi muzyka cygańska. Trzygodzinne wydarzenie realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Romskiej HITANO, w którym folklor romski zaprezentują: Teresa Mirga Kałe Bała, zespoły Dromenca i Rada Art Dance. Poprowadzą je aktorzy: Irena Telesz i Paweł Burczyk. Usłyszymy koncerty: DON WASYLA i HITANO. Całości towarzyszyć będzie degustacja romskich potraw.

PIKNIK COUNTRY& FOLK
29 -31 lipca Mrągowo jak co roku zamieni się w stolicę muzyki country. Program koncertów w amfiteatrze nad jeziorem Czos jest zamieszczany na stronie imprezy.

PIKNIK COUNTRY w MIEŚCIE
Trzydniowa otwarta impreza towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Piknik Country & Folk w amfiteatrze nad jeziorem Czos, która odbywa się na Placu Unii Europejskiej. Piknik Country w Mieście rozpoczniemy Przepustką do Mrągowa – imprezą popularyzującą muzykę country, nieodłącznie kojarzącą się z naszym miastem. W dwa kolejne dni scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz laureatów „Przepustki do Mrągowa”. Wystąpią: Alicja BONCOL, COLORADO BAND, HONKY TONK BROTHERS, TEREN C, TRACE, STREFA 50, Cezary MAKIEWICZ, BABSZTYL i inni. Nie zabraknie też takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, bicie rekordu w tańcu liniowym wraz z zespołem Rodeo Dance oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach.

22. FESTIWAL KULTURY KRESOWEJ
Festiwal Kultury Kresowej w dniach 5-7 sierpnia ma na celu pielęgnowanie polskich tradycji kulturalnych, popularyzację dorobku artystycznego zespołów polonijnych z Litwy, Ukrainy i Białorusi, Łotwy i Czech. Festiwal to nie tylko Koncert Galowy w amfiteatrze, podczas którego zobaczymy występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Chakasji ale również koncerty otwarte w centrum miasta, wernisaże, spotkania literackie, warsztaty, wieczornica kresowa. Występom na Placu Unii Europejskiej towarzyszyć będą spotkania z rękodzielnikami oraz plastykami. Podczas tegorocznego Festiwalu kontynuowany będzie kilkudniowy plener malarski, podczas którego przedstawiciele polonijnych środowisk plastycznych będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, wspólnego stworzenia prac plastycznych oraz zaprezentowania ich podczas wystawy podsumowującej plener. Zapoznamy się z najnowszą twórczością literacką i poetycką naszych gości z Kresów. W dniach 31 sierpnia – 7 sierpnia odbędą się warsztaty dziennikarskie służące edukacji, popularyzacji wspólnego dziedzictwa kulturowego oraz integracji dziennikarzy z mrągowską społecznością, dającą możliwość zapoznania się z historią miasta i regionu. Powstanie druga edycja biuletynu „Kres[k]ówka”, która zostanie rozpowszechniona w kraju i za granicą.
Jednym z ważniejszych wydarzeń Festiwalu będzie Wieczornica Kresowa 5 lipca w CKiT. W tym roku będzie to spektakl taneczny „Grażyna” Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Ludowego Ubioru Historycznego „Połocki Związek” z Połocka na Białorusi.
Koncert Galowy 22.FKK odbędzie się 6 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Zobaczymy w nim zespoły piesni i tańca, chóry, kapele zaproszone na tegoroczny Festiwal.
W ostatni dzień Festiwalu ulicami miasta przejdzie tradycyjny wielobarwny, rozśpiewany, korowód, który poprowadzi wszystkich do amfiteatru gdzie odbędzie się bezpłatny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Gala Muzyki Tanecznej DISCO POD ŻAGLAMI
W dniach 12-14 sierpnia fanów muzyki dance czekają trzy dni zabawy w amfiteatrze nad jeziorem Czos.
Poza występami topowych zespołów takich jak: Boys, Weekend, Chadoman oraz gwiazd z zagranicy, planowany jest plebiscyt na piosenkę disco.

FESTIWAL TYSIĄCA PATRIOTÓW
19-20 sierpnia zapraszamy na wydarzenia o charakterze patriotycznym. W realizację Festiwalu włączyło się Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo. Ustalany jest kształt festiwalu, w ramach którego ma się odbyć przegląd muzyczny, koncerty, warsztaty i inne imprezy towarzyszące.

Koncert T/Aboret
Zespół T/Aboret to wysmakowane połączenie jazzu i folku, polskich melodii ludowych i fortepianowych improwizacji. 21 sierpnia wystąpi na Molo przy Skwerze Jana Pawła II w ramach cyklu "Koncertów na deptaku".

MRĄGOWO STREET FUSION
26 sierpnia w ramach cyklu "Koncertów na deptaku" odbędzie się na Placu Unii Europejskiej impreza z udziałem hip-hopowych formacji, realizowana we współpracy z Mazurskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Sportowych oraz olsztyńskimi DJ-ami. Planowane liczne atrakcje: pokazy i warsztaty tańca hip-hop i breakdance, parcour, malowanie grafiiti, etc.

POŻEGNANIE WAKACJI Folk & Szanty

27 sierpnia wakacje żegnać będziemy z zespołem ENEJ w amfiteatrze nad jeziorem Czos. Koncert podsumuje cykl REGAT o Grand Prix Mrągowa realizowanych przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe.
Zespołu Enej nie trzeba w Polsce przedstawiać już chyba nikomu. Na polska scenę muzyczną wdarli się dokładnie tak samo jak grają i koncertują, to znaczy z przytupem, niezwykłą energią i bardzo żywiołowo. W ostatnich latach opanowali wszelkie listy przebojów i zdobyli wiele nagród. Wyjątkowy charakter, niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem to znak rozpoznawczy Eneja, to gwarancja znakomitej zabawy! Koncert odbywa się dzięki wsparciu strategicznego sponsora.
Na scenie zaprezentują się także laureaci festiwalu "To mi w duszy gra", Przemek Maruchacz i Szybki Montaż.
CKIT Mrągowo
Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5