środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Festyn rodzinny w Kosewie

2016-06-13 12:32:47 (ost. akt: 2016-06-13 12:59:15)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Wczoraj w godz. popołudniowych przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Kosewie odbył się coroczny festyn związany z obchodami Dnia Rodziny.

To było prawdziwie rodzinne święto. Na początku wszystkie klasy zaprezentowały swoje umiejętności: wokalne, taneczne, recytatorskie, nawet teatralne. Wzdłuż ogrodzenia placu zabaw wisiały wykonane przez uczniów prace pt. "Moja rodzina" , na których wszyscy rodzice mogli odnaleźć siebie i zobaczyć jak ich dzieci postrzegają. Były rodzinne konkursy, zabawy, malowanie buziek.

Atrakcji nie brakowało. Każdy, kto wziął udział w loterii, wygrać mógł miły upominek. Były konkursy strzeleckie, sportowe, plastyczne. P. Barbara Taradejna, sołtys Probarku tradycyjnie już przewoziła dzieci (duże też) konno. Nowością w tym roku była foto ławeczka, na której robiliśmy sobie wspólne, śmieszne zdjęcia.
Strażacy ochotnicy z Wierzbowa zaprezentowali swój sprzęt gaśniczy, mocząc dość mocno poniektórych, pojawił się też pilot z paralotnią.

Podczas pikniku można było zaobserwować stanowiska promocyjne Lasów Państwowych, sanepidu czy GOPS-u. Dzieci zachęcane przez pracowników w.w instytucji rozwiązywały zagadki edukacyjne, rysowały zwierzęta, portrety rodzinne. Za każdą aktywność były oczywiście nagrody!

A oprócz tego wszystkiego doskonałe domowej roboty ciasta, grochówka, sałatki i kiełbaski z grilla. To był dzień doskonałej zabawy. Aż szkoda, że kolejny taki festyn dopiero za rok!
j.t.

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje za wsparcie i pomoc w organizacji festynu: sołtysom i radom sołeckim Kosewa i Probarku, Nadleśnictwu Mrągowo, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mrągowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie, strażakom z OSP Wierzbowo, wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wączyli się w organizację tego święta.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages