Martyna Szynkowska z Mrągowa brązową medalistką Mistrzostw Polski w tenisie

2016-06-20 12:59:02(ost. akt: 2016-06-20 13:04:41)

Autor zdjęcia: archiwum Martyny Szynkowskiej

W dniach 13-24 czerwca w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w tenisie do lat 14 kategoria Młodziczek.
Do rywalizacji przystąpiły 64 zawodniczki. Duży sukces odniosła Martyna Szynkowska która wspólnie z koleżanką Weroniką Ejsmont zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Zawodniczki UKS RP Sport Olsztyn pokonały 6:0, 6:3 parę Adę Krajewską z klubu AT Angelique Kerber Puszczykowo i Julię Daszkiewicz z TKS Arka Gdynia oraz 6:0, 6:4 parę Aleksandra Wnuczek z KCT Masters Inowrocław i Martyna Lange z AZS Poznań. Bezpośrednio przed Mistrzostwami Polski Martyna wygrała dwa turnieje rangi ogólnopolskiej, tj. OTK Super Seria w Szczecinie w singlu i deblu oraz OTK w Łomży – Piątuś Cup, turniej rozgrywany w grupach. Na turniejach udowodniła swoją świetną formę.

W miniony weekend Martyna wystąpiła rówież w Ogólnopolskim Turnieju Kadetek do lat 16 w Zduńskiej Woli. Po zaciętym trzygodzinnym meczu Martyna pokonała 6:3, 7:6 dwa lata starszą zawodniczkę klubu Atak Łódź Jadwigę Wygoda tym samym zajmując trzecie miejsce w grze singlowej. W grze deblowej Martyna wystąpiła z rówieśniczką Anią Kus z Legia Warszawa. W finale po bardzo dobrej pewnej grze pokonały 6:0, 6:0 starsze wysoko notowane zawodniczki Marta Zając z WKS Grunwald Poznań i Oliwia Oborska z MKT Łódź.