Cyrk na kółkach w radzie powiatu mrągowskiego. Radni przepraszają za wczorajsza sesję

2016-07-08 17:23:14(ost. akt: 2016-07-08 19:58:00)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

7 lipca po tygodniowej przerwie została wznowiona XXII Sesja Rady Powiatu Mrągowskiego z 30 czerwca. Kilka minut po otwarciu sesji przewodniczący rady Zbigniew Lubowidzki ogłosił kolejną przerwę, tym razem do 7 września do godziny 15. Radca prawny powiatu mrągowskiego poinformowała, że przerwanie obrad nastąpiło z naruszeniem obowiązujących przepisów. Radni wydali oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji.
Dziś, 8 lipca radni powiatu mrągowskiego wydali oświadczenie dotyczące wczorajszych obrad:

W nawiązaniu do wydarzeń mających miejsce na wznowionej w dniu wczorajszym sesji Rady Powiatu z dnia 30 czerwca, my Radni Powiatu Mrągowskiego chcemy przeprosić za zaistniałą sytuację w Radzie. Sesja nie odbyła się ponieważ Przewodniczący Zbigniew Lubowidzki po jej wznowieniu przeczytał swój list, nie realizując kolejnych punktów sesji, a następnie ogłosił przerwę do 7 września. Niestety nie mieliśmy wpływu na przebieg sesji i czujemy się zażenowani jej przebiegiem. Każdy Radny posiada umiejętności i wiedzę, którą można by było wykorzystać w pracy bieżącej. Niestety część osób wykorzystuje ją nie tak jak trzeba jednocześnie łamiąc prawo i Statut Powiatu, co podkreśliła pani radca prawny (nie głosując przerwy w obradach i nie dopuszczając do zgłoszenia wniosku formalnego przez Radnego). Oczywiście Zarząd Powiatu i wydziały Starostwa mogą pracować w okrojonym trybie bez Rady Powiatu. Jednak w części spraw kluczowych potrzebna jest jej zgoda na realizację określonych zadań.


Apelujemy do wszystkich radnych o rozwagę i podjęcie próby rozmów w celu rozwiązania trudnej obecnie sytuacji starostwa.

Zaistniała sytuacja uniemożliwia nam Radnym normalną pracę. My niżej podpisani żywimy nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia i zająć się merytoryczną pracą.
Z poważaniem niżej podpisani radni.
Zbigniew Bałazy
Maria Jarczewska
Antoni Karaś
Jacek Kiśluk
Magdalena Lewkowicz
Jan Łuński
Andrzej Martyniuk
Radosław Pieńkowski
Wieletta Podlaska
Roman Rapkowski:

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DDT - definicja #2025675 | 89.231.*.* 12 lip 2016 08:19

    DDT - Dichlorodifenylotrichloroetan (łac. Clofenotanum; DDT, Azotox) – organiczny związek chemiczny z grupy chlorowanych węglowodorów. Stosowany jako środek owadobójczy. Toksyczny dla owadów – wnika w sposób kontaktowy przez przewód pokarmowy lub powłoki ciała i powoduje zaburzenia pracy systemu nerwowego owadów. Bardzo trwały. Okres połowicznego rozpadu w glebie: 2–15 lat, w wodzie: 56 dni, 28 w rzece. Produkty rozpadu to głównie DDE i DDD, które mają zbliżone właściwości i są jeszcze bardziej trwałe. Odkładają się w tkankach tłuszczowych zwierząt. DDT jest organochloryną, wykazującą słabą aktywność estrogeniczną, przez co może zaburzać równowagę hormonalną u zwierząt, jak wykazały badania laboratoryjne na myszach i szczurach. Nie potwierdzono tego u ludzi. Teoretyczne objawy ostrego zatrucia DDT u ludzi: wzmożona pobudliwość, zaburzenia koordynacji ruchów, bóle głowy, wymioty i drgawki, zgon na skutek porażenia ośrodka oddechowego i obrzęku płuc. Jednoznaczne potwierdzenie DDT jako trucizny, będącej przyczyną zgonu, nie zostało odnotowane. Przeprowadzono nawet badania, w których ochotnicy spożywali 35 mg DDT dziennie przez prawie 2 lata. Wyniki okazały się kontrowersyjne, ale ustalono przybliżoną dawkę 10 mg/kg powodującą konwulsję. Dawka śmiertelna LD50 przekracza 50 mg/kg[potrzebny przypis]. Długotrwała ekspozycja na DDT może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. DDT #2024276 | 89.229.*.* 9 lip 2016 16:16

    Szanowna Redakcjo, na pewno jako rzetelni dziennikarze posiadacie oryginalne pismo w tej sprawie (z oryginalnymi odręcznymi podpisami radnych). Warto by je było opublikować. Szczególnie, że krąży informacja, że radni się pod taką treścią nie podpisali... Ukróćcie tę złośliwą plotkę publikując oryginał oświadczenia z podpisami radnych. Pozdrawiam.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  3. Jadwiga #2024209 | 217.99.*.* 9 lip 2016 14:39

    Dobrze, że ten Jakubowski z Mikołajek wkroczył. Pokazał miejsce dla Lubowidzkiego, Glinki, Tarnowskiego i Krutula. A ich miejsce jest na taczce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Obserwator #2023941 | 89.229.*.* 8 lip 2016 21:54

      Jak zostały wykorzystane wiedza i umiejętności radnych opozycji? Karaś zadbał żeby mieli dużo wolnego czasu a że dobrze orientują się w prawie samorządowym to Karaś ma co chciał. Na własne życzenie. To wszystko wina Karasia.

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

    2. Obserwator #2023939 | 89.229.*.* 8 lip 2016 21:54

      Jak zostały wykorzystane wiedza i umiejętności radnych opozycji? Karaś zadbał żeby mieli dużo wolnego czasu a że dobrze orientują się w prawie samorządowym to Karaś ma co chciał. Na własne życzenie. To wszystko wina Karasia.

      odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (9)
    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5