Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

35 lat Pikniku Country - wystawa w mrągowskim muzeum już otwarta

2016-07-29 16:15:36 (ost. akt: 2016-07-29 16:24:10)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Niezwykła wystawa poświęcona Piknikowi Country już otwarta. Bogate zbiory zgromadzone przez m.in. Sławomira Stefaniaka zabrały nas w podróż przez 35 lat tego wyjątkowego festiwalu. Polecamy udać się do muzeum i również odbyć tę sentymentalną podróż.

Na otwarciu wystawy pojawiło się wiele osób, które z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwały się historiom i anegdotom Sławomira Stefaniaka związanym ze zgromadzoną przez niego kolekcją. Mogliśmy również posłuchać opowieści Otolii Siemieniec, burmistrz Mrągowa o początkach Pikniku oraz mrągowskiego amfiteatru.

Wśród zbiorów możemy obejrzeć m.in. plakaty Pikniku z poprzednich lat, pierwowzór piosenki "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" Cezarego Makiewicza, okolicznościowe pamiątki, etc.

Podczas przygotowywania wystawy skorzystano z licznych zbiorów od osób związanych z Festiwalem, a w szczególności ze zbiorów mrągowskiego kolekcjonera Sławomira Stefaniaka. Wystawa jest nostalgicznym powrotem do "ducha" dawnego Festiwalu, ale też próbą zmierzenia się w XXI wieku z nowoczesnymi trendami Festiwalu, który uległ przeobrażeniu w sposobie artystycznym, muzycznym i komercyjnym.

Wystawa zawiera elementy współczesne - "Dzikiego Zachodu" i jest świetnym wprowadzeniem do przeżywania już 35 Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages