Złoto Mistrzostw Europy w klasie L'Equipe dla zawodniczek z Bazy Mrągowo!

2016-08-02 11:51:56(ost. akt: 2016-08-02 21:54:14)

Autor zdjęcia: Tomasz Stefański

W dniach 26 - 31 lipca we włoskim Loano rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w międzynarodowej klasie L’Equipe.
Klub Sportowy „Baza Mrągowo” reprezentowały dwie załogi - uczniowie SMS: Amelia Linowska/ Julia Chmiel i Denis Szewczyk/ Grzegorz Sitarek - podopieczni Trenerki Agnieszki Stefańskiej.

Na starcie stanęli zawodnicy z Francji, Hiszpanii, Włoch i Polski.
Warunki na wodzie były bardzo trudne - dominował słaby wiatr i fala, która skutecznie przeszkadzała zawodnikom w żegludze.

Rewelacyjnie w tych warunkach poradziły sobie nasze zawodniczki - Amelia i Julia wywalczyły złoty medal Mistrzostw Europy! Do ostatniego wyścigu trwała zacięta walka o złoto z hiszpańską załogą. Mrągowianki zachowały zimną krew i koncertowo rozegrały ostatni wyścig, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w regatach. Dziewczyny w klasyfikacji generalnej ( z chłopcami) zajęły 4 miejsce.

Świetnie wypadła również nasza męska załoga - Denis i Grzesiek wywalczyli 8 miejsce. Chłopcy ostatniego dnia żeglowali bardzo dobrze i zasłużenie „wskoczyli” na 8-mą lokatę.
Trzeba powiedzieć, że był to debiut naszych załóg na arenie międzynarodowej- bardzo udany debiut!

Przygotowania w ośrodku szkoleniowo-treningowym w Tałtach pozwoliły na optymalne przygotowanie zawodników.

Teraz dwa dni odpoczynku i zawodnicy wraz z trenerką przenoszą się do Pucka, gdzie po krótkim zgrupowaniu zaczynają Mistrzostwa Polski.