środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Mieszkańcy Kosewa, Probarku i Jakubowa podziękowali za plony

2016-09-04 10:15:46 (ost. akt: 2016-09-04 11:29:12)

Autor zdjęcia: j.t.

Mimo, że dożynki gminne dopiero dzisiaj (04.09), część sołectw obchodziło już gospodarskie święto, będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. Wczoraj w Kosewie wspólnie świętowali mieszkańcy trzech sołectw - Kosewa, Probarku i Jakubowa.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. dziękczynną, którą odprawił ks. proboszcz Jarosław Salikowski. Tuż po mszy starostowie dożynek Małgorzata Rapkowska i Andrzej Hordziejewicz przenieśli tradycyjny wieniec, chleb, kołacz i wszyscy przemaszerowali na posesję zajazdu Contry House, gdzie rozpoczęła się zabawa dożynkowa.
Życzenia wszystkim rolnikom złożył Jerzy Krasiński, wójt gminy Mrągowo, pięknie o ziemi i jej nieprzemijającej wartości powiedziała Magdalena Lewkowicz, wicestarosta, głos zabrał też gospodarz dożynek, sołtys Kosewa Roman Rapkowski.

Sołtysowie (Barbara Taradejna, Andrzej Brodzik i Roman Rapkowski) zadbali, by nie brakowało jadła, konkursów i dobrej zabawy. Stoiska uginały się od domowych smakołyków i ciast upieczonych przez tutejsze gospodynie. Dla dzieci przygotowano watę cukrową i loterię fantową, w której oczywiście każdy los wygrywał. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki na koniach i kucyku. W konkursach, których było całe mnóstwo, chętnie brali udział dorośli, jeszcze chętniej dzieci.

Imprezę poprowadziły siostry Karolina i Katarzyna Rapkowskie, które również doskonale zagrały i zaśpiewały do tańca. To był doskonały wieczór, w przyjaznej rodzinnej atmosferze, wśród dobrych sąsiadów i znajomych. W trakcie dożynek starostowie i licznie przybyłe dzieci puścili lampiony do nieba, które pięknie migały z oddali. Dożynki trwały do późnego wieczora, szkoda, że kolejne dopiero za rok...

Organizatorzy serdecznie dziękują gościom za przybycie, mieszkańcom zaś za pomoc w przygotowaniach do tego corocznego święta. Bez Waszej pomocy dożynki byłoby o wiele skromniejsze, zabrakłoby też wielu smakołyków, które gościły na naszych stołach.

Natomiast już dzisiaj dożynki gminne na Górze Czterech wiatrów. Start o godz. 13.
więcej Tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages