Tenis. Martyna Szynkowska zakończyła sezon letni

2016-09-05 13:37:30(ost. akt: 2016-09-05 13:41:04)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Martyna Szynkowska, 14-letnia tenisistka z Mrągowa, zakończyła sezon letni na kortach otwartych. Ostatnie trzy turnieje rangi ogólnopolskiej „OTK” Martyna zagrała w kategorii wyższej, do lat 16.
W turnieju CTS Cup 2016 POZ BRUK zakończonym 5 września w Sobocie k/Poznania Martyna zajęła III miejsce pokonując po blisko czterogodzinnym pojedynku 6:1, 3:6, 6:3 Adę Krajewską z AT Angelique Kerber Puszczykowo oraz 6:3, 6:3 Nikolę Żurawską z KT GAT Gdańsk.

Tydzień wcześniej zakończył się turniej w Pabianicach. Martyna reprezentująca klub UKS RP Sport Olsztyn zajęła tam I miejsce w grze deblowej występując w parze z Ulą Nebelską z MKT Łódź.

W półfinale dziewczyny wygrały po trzysetowym meczu 1:6, 6:2, 10:5 z faworytkami Olą Nadajewską z klubu Advantage Bielsko Biała i Martą Zając z WKS Grunwald Poznań.

W Finale pokonały 7:5, 6:2 parę Zuzanna Krygier z AZS Poznań i Nikolę Żurawską z KT GAT Gdańsk.

Dwa tygodnie wcześniej odbył się w Bydgoszczy turniej najwyższej rangi OTK Super Seria. Martyna doszła w nim do półfinału zajmując ostatecznie III miejsce.

Wygrała 6:4, 0:6, 6:2 z Julią Daszkiewicz z TKS Arka Gdynia oraz 6:1, 6:3 z Weroniką Ejsmont z UKS RP Sport Olsztyn.

Teraz czekamy na dobry występ Martyny w turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się 9-11 września w Bielsku Białej.