Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Podsumowanie działań straży pożarnej: feralny tydzień dla kierowców samochodów ciężarowych

2016-09-19 13:23:02 (ost. akt: 2016-09-19 14:20:32)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Reszka ( KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu straż pożarna zanotowała łącznie 14 zdarzeń, w tym 4 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i jeden alarm fałszywy, w likwidacji których brało udział 19 zastępów straży pożarnej w obsadzie 74 strażaków.

Strażacy gasili 2 pożary w Mrągowie, sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego oraz podpalonej wersalki przy budynku, a także suchej trawy na nieużytkach w Marcinkowie oraz pozostawionego bez dozoru ogniska w Nawiadach. Strażacy dwa razy usuwali konary drzew blokujące ruch na drodze w Mrągowie i Brejdynach. Zabezpieczali imprezy lokalne oraz dowozili wodę do studni w gospodarstwach. Odnotowano również 2 zdarzenia na drogach powiatu.

13 września okazał się feralny dla kierowców samochodów ciężarowych.
Po godzinie 2 w nocy strażacy zostali zadysponowani do wypadku samochodu ciężarowego na drodze krajowej 59 w okolicach Zalca. Po przybyciu stwierdzono, że ciągnik siodłowy z naczepą przewożący żywe indyki leży na boku w rowie. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy pojazdu, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce ZRM, który przewiózł go na dalsze badania do szpitala. Strażacy wspólnie z policjantami zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przeładunku ptaków oraz postawienia zestawu przez specjalne holowniki.

O godzinie 15.34 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze krajowej nr 16 w okolicach Nowych Bagienic. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ciągnik siodłowy z naczepą do przewozu paszy leży na boku w przydrożnym rowie. Kierowca pojazdu nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy sprawdzili, czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych i wspólnie z policjantami zabezpieczyli miejsce wypadku. Ze względu na fakt, że samochód znajdował się poza jezdnią i nie stwarzał zagrożenia właściciel zobowiązał się do jego usunięcia w dniu 14 września, po wcześniejszym przeładunku przewożonego towaru.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zalec #2069943 | 83.9.*.* 20 wrz 2016 21:04

    ah ta moja wioska zalec wita i żegna

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages