środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Sprzątanie świata" ZS w Warpunach

2016-09-23 11:51:07 (ost. akt: 2016-09-23 11:57:36)

Autor zdjęcia: ZS w Warpunach

19 września uczniowie ZS w Warpunach tradycyjnie, jak co roku, uczestniczyli w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”.

Akcja jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World” wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Jak wyjaśniają organizatorzy: „Sprzątanie świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.”

Grupy uczniów pod opieką nauczycieli sprzątały teren wokół szkoły, pobocza dróg w Zyndakach i Warpunach oraz drogi w kierunku Burszewa, Szymanowa, Surmówki, Sorkwit i Mrągowa. Po ponadgodzinnej pracy niektórych grup, której efektem było kilkanaście worków śmieci, wszyscy spotkali się na szkolnym boisku, by odpocząć i zjeść kiełbaski z ogniska.

ZS w Warpunach, źródło UG SorkwityCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages