Paraolimpijczyk - Artur Korc wygrał wyścig o "Niedźwiedzią Łapę", Arkadiusz Jusiński- cykl Mazury MTB

2016-09-24 17:05:33(ost. akt: 2016-09-24 23:10:43)

Autor zdjęcia: j.t.

Około stu kolarzy górskich ścigało się dzisiaj w Mrągowie w wyścigu o "Niedźwiedzią Łapę", kończąc tym samym cykl Mazury MTB 2016.
Dziś, 24.09 na odbył się finałowy wyścig Mazury MTB. Od kwietnia 2016 r. kolarze górscy rywalizowali ze sobą w siedmiu wyścigach, które cyklicznie odbyły się w Mrągowie i okolicy. - Dzisiejszy, najtrudniejszy, a zarazem najciekawszy wyścig o "Niedżwiedzią Łapę" jest swego swego rodzaju uwieńczeniem całego cyklu, przysłowiową wisienką na torcie - mówił organizator, Arkadiusz Cała.

- W zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy z Polski w kolarstwie górskim. Jest tutaj z nami Artur Korc (paraolimpijczyk z Londynu i Rio), Arkadiusz Jusiński - mistrz Polski w kat. Masters i inni. Z Mrągowa i okolic regularnie startuje około 30 zawodników i tym razem ich nie zabrakło - dodał A. Cała.

Kolarze rywalizowali ze sobą na trzech dystansach. Na dystansie Maratonu wystartowało 9 zawodników, którzy mieli do pokonania 80 km niełatwych zjazdów i podjazdów w okolicy G4W i Bike Park Poręby. 55 zmagało się ze sobą na dystansie Półmaratonu (40 km) i 37 pokonało trasę 20 km, czyli jedno okrążenie - dystans Hobby.

Wyniki Maraton OPEN
Choć pogoda nie rozpieszczała, uczestnicy zawodów zaprezentowali umiejętności na bardzo wysokim poziomie oraz doskonałe przygotowanie fizyczne. W najtrudniejszej konkurencji na dystansie Maratonu najlepszy okazał się Artur Korc z Kross Centrum Rowerowe Olsztyn, który wyścig ukończył ze znakomitym czasem 03:55:32. Niemal 10 minut później na linii mety zameldował się Paweł Arciszewski z Renault Team. Trzeci na podium uplasował się kolega klubowy Pawła - Arkadiusz Jusiński.

Wyniki mrągowian
Na dystansie Półmaratonu najszybszy z mrągowian okazał się być Radosław Zysk z Grupetto Mrągowo, który z czasem 01:56:29 uplasował się na piątej pozycji w kat. generalnej. Natomiast na dystansie Hobby mrągowianie również odnieśli niemałe sukcesy. Z czasem 01:03:42 trzecie miejsce na podium w kat. Open wywalczył Wojciech Szałachowski z MSR Mrągowo, co pozwoliło mu zwyciężyć cykl MTB Mazury na dystansie Hobby. Czwarty do mety dotarł Bartosz Samul, również zawodnik klubu MSR Mrągowo.

Klasyfikacja generalna cyklu

Arkadiusz Jusiński z Renault Team, pokonując wszystkich rywali uplasował się na pierwszym miejscu na dystansie Maratonu w cyklu Mazury MTB, drugie miejsce wywalczył Piotr Andrzejczyk z Kross Centrum Rowerowe Olsztyn. Trzecie - Tomasz Skalski z Renault Team.

Zawodnicy podkreślali doskonałą organizację i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła wyścigom na wszystkich etapach cyklu.
- Zacząłem cykl MTB Mazury, niestety kontuzja wykluczyła mnie z dalszych startów. Lubię Mazury, uważam, że wyścigi są za każdym razem doskonale przygotowane. Dlatego tu przyjeżdżam, jak widać nawet wtedy, gdy nie mogę powalczyć na trasie - mówił Tomasz Pietrzycki z Białegostoku.

Klasyfikacja i pełne wyniki wszystkich dystansów w poszczególnych kategoriach tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.