Bazowicze doskonale się spisali na Mistrzostwach Polski

2016-09-26 08:57:35(ost. akt: 2016-09-27 09:30:03)

Autor zdjęcia: Tomasz Stefański

W Górkach Zachodnich na zatoce Gdańskiej w terminie 22-25 września trwała rywalizacja klas olimpijskich: RS:X, Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470, 49er FX oraz 49er w Mistrzostwach Polski.
W trwających od czwartku regatach wzięło udział 195 zawodników z 40 klubów oraz dziewięciu krajów - Stanów Zjednoczonych, Izraela, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Białorusi i Rosji. Organizator zawodów zgodnie z planem przeprowadził dla danej klasy regatowej komplet zaplanowanych wyścigów.

Konfrontacja umiejętności uczestniczących zawodników w MP odbyła się w fantastycznych warunkach atmosferycznych. Było dużo słońca, morskiego zafalowania, a wiatr wiał z siłą 3-5B. Zawody zostały przeprowadzone niezwykle profesjonalnie. W zawodach uczestniczyli uczniowie mrągowskiego SMS-u, reprezentanci Bazy Mrągowo, którzy w klasie RSX, 470 oraz 49er należeli do głównych aktorów swoich kategorii wiekowych. Bez wątpienia walczyli do ostatniego medalowego wyścigu regat-TOP 10.

W klasie RSX Bazę Mrągowo reprezentowało siedmioro zawodników, podopiecznych trenera Tomasza Stefańskiego- Magdalena Majewska, Patrycja Lis, Michał Warzocha, Maciej Zalewski, Bartosz Przybylak, Bartłomiej Waszkiewicz oraz Arkadiusz Brzozowski.
Wielki sukces odniosła Patrycja Lis, która zdobyła podwójne złoto- wygrała regaty w kategorii młodzieżowca oraz Akademickie Mistrzostwo Polski!
Na miejscu szóstym regaty zakończyła Magdalena Majewska, która jest jeszcze juniorką. Magda pokazała, że jest coraz mocniejsza i że jest w stanie rywalizować ze starszymi od siebie i bardziej doświadczonymi zawodniczkami.
W kategorii mężczyzn na 11- miejscu był Michał Warzocha, 14- Bartek Waszkiewicz, 15- Maciej Zalewski, 19- Bartosz Przybylak. Juniorzy normalnie startują na żaglach o powierzchni 8,5 m. W kategorii młodzieżowej musieli zmagać się z żaglami 9,5 m.
W kategorii seniorów- w Mistrzostwach Polski- Arkadiusz Brzozowski uplasował się na 12 miejscu.

Z dwoma medalami mistrzostw powróciła żeńska załoga klasy 470. W Mistrzostwach Polski seniorek załoga Antonina Marciniak-Weronika Janc wywalczyła srebrny medal, a złoty w kategorii młodzieżowca. Zawody zdecydowanie wygrały olimpijki z Rio Agnieszka Skrzypulec-Irmina Mrózek Gliszczyńska (Sejk Pogoń Szczecin). W konkurencji mężczyzn równie skutecznie żeglowali zawodnicy (Sejk Pogoń Szcezcin) Maciej Sapiejka-Adam Krefft. Nasza mrągowska załoga klasy 470 Kamil Cesarski-Beniamin Waszkiewicz w konkurencji seniorów zajęła 4 miejsce. Natomiast w młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal. Na 5 pozycji uplasował się Paweł Roszkowski-Wiktor Samoraj. Na 6 miejscu znalazł się Tomasz Wawerek-Antoni Banaś, a na 7 pozycji Maciej Lipiński. W klasie 49er brązowy medal młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyła debiutująca załoga w tej klasie regatowej Wojciech Stolarczyk-Damian Knorps.

Wszystkim zawodnikom wielkie podziękowania i gratulacje!