Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

„Technik ekonomista - z myślą o służbie” innowacja pedagogiczna w Zespole Szkół nr 2 w Mrągowie

2016-10-07 09:53:42 (ost. akt: 2016-10-07 10:09:06)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS2 Mrągowo

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół nr 2 to nowe wyzwania nie tylko edukacyjne, ale również innowacyjne. Zespół nauczycielek przedmiotów ekonomiczno-logistycznych w składzie: Anna Bańkowska, Iwona Dołżycka, Danuta Grabarek, Katarzyna Krawczyk i Jolanta Miklaszewicz Nestoruk pod przewodnictwem dyrektor Agnieszki Pytel przygotował innowację pedagogiczną „Technik ekonomista - z myślą o służbie. Program zajęć rozwijających kompetencje uczniów”.

Innowacja została wpisana do Rejestru Innowacji i Eksperymentów w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

W czwartek, 29 września br. odbyło się spotkanie dyrektora szkoły i przedstawicieli zespołu autorskiego z partnerami innowacji. Uczestniczyli w nim: komendant Powiatowy Policji w Mrągowie mł. insp. Andrzej Skol, komendant Powiatowy PSP bryg. mgr inż. Marek Dobrzycki, zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. mgr Jarosław Jakubik, oficer prasowy KPP sierż. szt.  Dorota Kulig, Teresa Kowalewska przedstawicielka komendanta Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego oraz Jolanta Malajkat przedstawicielka Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Mrągowie. Uczestnicy spotkania dopracowali działania zaproponowane do realizacji w klasie pierwszej oraz omówili plan i harmonogram przedsięwzięć na kolejne lata. Partnerzy zaproponowali nowe formy realizacji działań podejmowanych w ramach innowacji.

4 października autorki innowacji spotkały się z uczniami klasy pierwszej kształcących się w zawodzie technik ekonomista oraz ich rodzicami. Była to doskonała okazja aby uczestnicy spotkania zapoznali się z planem działań. Po przedstawieniu prezentacji multimedialnej nauczycielki zachęciły rodziców do współpracy, a uczniów do kreatywnych działań i ciekawych pomysłów. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem.

Jesteśmy przekonani ,że nowy pomysł Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie przyczyni się do uatrakcyjnienia kształcenia w zawodzie technik ekonomista z korzyścią przede wszystkim dla naszych uczniów — zapewniają nauczyciele.
Iwona Dołżycka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages