Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podsumowanie tygodnia strażackiego: silny wiatr - 112 strażaków w akcji

2016-10-11 14:09:33 (ost. akt: 2016-10-11 14:17:01)

Autor zdjęcia: ogn. Roman Olszyński ( KP PSP Mrągowo)

W pierwszym tygodniu października straż pożarna zanotowała 20 miejscowych zagrożeń w likwidacji których brało udział 28 zastępów straży pożarnej w obsadzie 112 strażaków.

W ubiegłym tygodniu doszło do gwałtownego pogorszenia się warunków atmosferycznych, co odbiło się na strażackich statystykach, występowały silne wiatry i opady deszczu. Strażacy prowadzili 8 akcji związanych z usuwaniem powalonych na skutek silnego wiatru drzew i konarów z dróg, ulic i obiektów w Mrągowie, Mikołajkach, Muntowie, Użrankach, Notyście Małym, Rydwągach, Choszczewie i Krutyni.

Niebezpiecznie było również na drogach powiatu. Strażacy interweniowali przy 6 zdarzeniach drogowych w Mrągowie, dwa razy w Prawdowie, Baranowie, Woźnicach oraz Mojtynach. W czterech przypadkach były to wypadnięcia z drogi i dachowania samochodów osobowych, na szczęście bez większych obrażeń u osób podróżujących pojazdami.

Do najbardziej niebezpiecznego wypadku doszło 5 października na drodze nr 59 na wyjeździe z Mrągowa w kierunku Piecek, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem pasażerskim. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 2 osoby. Siła uderzenia spowodowała wyrwanie silnika w samochodzie osobowym. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym osobom oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości powypadkowych umożliwiając przywrócenie ruchu pojazdów.

7 października strażacy zostali poinformowani o „jakiejś” substancji rozlanej na ulicy Mrongowiusza w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na jezdni na długości 1,5 km znajduje się film olejowy substancji ropopochodnej, który stwarza zagrożenie dla ruchu pojazdów, lecz nie stanowi zagrożenia ekologicznego. Strażacy wspólnie z policją i strażą miejską zablokowali ruch na ulicy. Firma odpowiedzialna na utrzymanie porządku w mieście posypała odcinek piaskiem, a następnie cała jezdnia została zmyta neutralizatorem do substancji ropopochodnych. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 3 godziny.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages