Dzień Edukacji Narodowej w Mrągowie

2016-10-14 15:01:11(ost. akt: 2016-10-14 15:52:19)

Autor zdjęcia: j.t.

Dziś, 14 października w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Była to doskonała okazja do uhonorowania nauczycieli i osób zasłużonych w dziedzinie oświaty, podziękowania im za trud i pracę na rzecz naszych dzieci.
Otolia Siemieniec, burmistrz miasta Mrągowa wraz z Tadeuszem Orzołem, przewodniczącym rady miasta uhonorowała następujących pedagogów i nauczycieli:

Nagrodzeni nauczyciele:

• Sylwia Dębowska -nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie,
• Bożena Długozima - nauczyciel historii i społeczeństwa w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie,
• Grażyna Marianna Garnowska - nauczyciel języka polskiego i wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 1 przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mrągowie,
• Ewa Gnoza - prowadzi zajęcia wokalno-taneczne oraz zajęcia w grupie integracyjnej z dziećmi niepełnosprawnymi w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie,
• Barbara Hebda - jest związana z Przedszkolem Nr 2 „Bajka” w Mrągowie od początku swojej działalności zawodowej - czyli od 34 lat,
• Danuta Krzymowska jest nauczycielem Przedszkola Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie,
• Stanisława Łyś - pełni funkcję dyrektora Przedszkola Nr 2 „Bajka” w Mrągowie od 14 lat,
• Grażynę Piórkowską - nauczyciel-bibliotekarz w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie,
• Justyna Puzynkiewicz-Glinka - pracuje jako pedagog szkolny w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie,
• Marek Romanowski - nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie,
• Agata Sadowska - nauczyciel chemii w Zespole Szkół Nr 4,
• Jacek Starczewski - nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie.

Statuetki „Niezapominajki” - za szczególny wkład na rzecz mrągowskiej oświaty otrzymali:

Helena Marczuk jest długoletnim nauczycielem przedszkola. Na rzecz kształcenia i wychowania najmłodszych dzieci pracuje od 38 lat. Już po czterech latach pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola awansowała na stanowisko dyrektora. Aktualnie pełni funkcję dyrektora Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Kubuś” w Mrągowie, które prowadzi wspólnie z Teresą Zerą od 2004 roku. Jest prekursorem tworzenia oświaty niepublicznej w województwie, tworząc pierwsze niepubliczne przedszkole. Za pracę na rzecz naszej społeczności, w tym szczególnie na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym została wyróżniona w 2014 roku Tytułem „Przedsiębiorcy Roku”.

Beata Więcek jest nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie. Na rzecz mrągowskiej oświaty pracuje od 33 lat. Jej osiągnięcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze wielokrotnie były nagradzane przez dyrektora i burmistrza. Pani Beacie, Szczególnie bliskie są treści patriotyczne, obywatelskie i społeczne, które z powodzeniem realizuje w naszym mieście. W tym zakresie współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami takimi jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Instytut Pamięci Narodowej. Od wielu lat jest opiekunem samorządu uczniowskiego.

Teresa Zera jest zasłużonym nauczycielem przedszkola. Na rzecz naszych przedszkolaków pracuje od 35 lat. W 1990 roku otrzymała awans na dyrektora przedszkola miejskiego nr 5 w Mrągowie. Trzy lata później założyła drugie w mieście przedszkole niepubliczne. Aktualnie pełni funkcję dyrektora Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Kubuś” w Mrągowie, które prowadzi wspólnie z Heleną Marczuk od 2004 roku. Jest to największe przedszkole w naszym mieście. Za pracę na rzecz naszej społeczności, w tym szczególnie na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym została wyróżniona w 2014 roku Tytułem „Przedsiębiorcy Roku”.

Leszek Madrak jest zasłużonym nauczycielem praktycznej nauki zawodu z 42 – letnim stażem pracy w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie i Mrągowskim Centrum Kształcenia. Od 14 lat pełni funkcję prezesa oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mrągowie. Pan Leszek Madrak aktywnie współpracuje z samorządem miasta przy kształtowaniu zasad funkcjonowania mrągowskiej oświaty. Jest współautorem wielu aktów prawnych regulujących tą dziedzinę w naszym mieście. Czynnie działa na rzecz mrągowskich pracowników placówek oświatowych, reprezentując ich indywidualne i zbiorowe interesy pracownicze.

Także uczniowie nie pozostali obojętni wobec święta swoich nauczycieli i przyszykowali dla nich spektakl komediowy, który wniósł wiele radości i poprawił humory wszystkim obecnym. Część artystyczną przygotowali uczniowie ZS nr 4, a za profesjonalizm i doskonałe poczucie humoru należą im się olbrzymie gratulacje!

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5