Medalowe sukcesy zawodników SKB Mrągowo

2016-10-17 08:43:16(ost. akt: 2016-10-18 17:26:23)
Nasi medaliści Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Od lewej Mateusz Sawicz, Mateusz Wasiak, Michał Piekut oraz Bartosz Marczak wraz z opiekunem Kacprem Borowskim

Autor zdjęcia: UKS Fair Play Jaworzno

W dniach 13 – 15.10.2016 r., w klubach sportowych Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR w Kętrzynie oraz Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo odbyły się drużynowe i indywidualnie Mistrzostwa Polski UKS w kategoriach dziewcząt i chłopców.
Zawody te są utożsamiane z Mistrzostwami Polski Juniorów, gdyż biora w nich udział najlepsze ośrodki szkoleniowe w Polsce. W tym towarzystwie znalazła się też reprezentacja Mrągowa w kategoriach drużynowej i indywidualnej chłopców.

Mrągowskiemu Stowarzyszeniu Bilarda Sportowego przyznano również prawa współorganizowania tej imprezy. W klubie na Osiedlu Mazurskim 23A, odbyły się Mistrzostwa indywidualne i drużynowe dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 143 zawodniczek i zawodników.

W rozgrywkach dziewcząt dominowały kluby z województwa łódzkiego – Snikers Rękoraj i Promyk Czerniewice ( I i II miejsce), trzecie miejsce ex aequo zdobyły Łabiszynianka Łabiszyn oraz Orły Bodzentyn. W kategorii indywidualnej :
Aleksandra Piąstka – Łabiszynianka Łabiszyn
Agata Ryś – Snikers Rękoraj
Martyna Rybak – Promyk Czerniewice oraz Julia Chłodzińska Lubostroń

Rywalizacja w kategorii chłopców odbywała się w kętrzyńskim klubie bilardowym w grupach 12 – 16 lat (plus roczniki powyżej 2002 roku). Obiecująco rozpoczęła zawody drużyna Mrągowa w składzie Mateusz Sawicz, Mateusz Wasiak, Michał Piekut i Bartosz Marczak, pokonując drużynę z Kostomłot, następnie Dragon Janowiec Wielkopolski. Bardzo nerwowym i trudnym okazał się mecz z Krakowską drużyną YMCA ( późniejszy brązowy medalista). Cenne zwycięstwo przy remisie 1:1 wywalczył kapitan naszej drużyny Mateusz Sawicz. Następnym trudnym przeciwnikiem była drużyna z Kętrzyna, typowana do grona medalistów. Jednak po fenomenalnym pojedynku Michała Piekuta ( 3:2 z Bartoszem Jędruszczakiem) oraz fantastycznym zwycięstwie Mateusza Sawicz - to my awansowaliśmy do półfinału. W półfinale pokonaliśmy 2:1 Baribal Lubin prowadzony przez zawodnika kadry narodowej Bogusława Fortuńskiego. Szok i niedowierzanie SKB Mrągowo w finale imprezy.

Na drodze do pełni szczęścia stanęła drużyna Fair Play Jaworzno prowadzona przez byłego Mistrza Świata w Trikach Bilardowych – Bogdana Wołkowskiego. Niestety zabrakło trochę szczęścia, bo po bardzo wyrównanym, taktycznym pojedynku przegraliśmy 2:1, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Trzecie miejsce zdobyły drużyny YMCA Kraków oraz Baribal Lubin.

Niestety w kategorii indywidualnej poszło nieco gorzej. Dopiero piąte miejsce zajął nasz kapitan Mateusz Sawicz, po przegranym równorzędnym pojedynku w ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Jakubem Wiśnikiem. Wejście do 1/16 finału przegrali Mateusz Wasiak i Michał Piekut, na pocieszenie można dodać, że obaj z późniejszymi medalistami.
Bardzo trudne zadanie czekało naszego „pupila” Michała Śliwińskiego (rocznik 2007). Po obiecującym początku, przegrał dwa następne mecze, zajmując około 20 miejsce w swojej kategorii wiekowej ( 41 startujących), będąc chyba najmłodszym zawodnikiem imprezy.