Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

MOPS organizuje pomoc żywnościową i warsztaty „Jedz z głową”

2016-10-20 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-20 11:11:56)

Autor zdjęcia: j.t.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie dystrybuuje żywność dla osób najbardziej potrzebujących. Osoby korzystające z pomocy mogą również wziąć udział w warsztatach pt. "Jedz z głową"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie 16 sierpnia 2016 r. zawarł umowę z Bankiem Żywności w Olsztynie na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących, tj. osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 150 proc. kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie). Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2016 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Dzięki zawartej umowie do końca maja 2017 roku 450 osób (posiadających skierowania) będzie mogło skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z uprawnionych osób otrzyma w trakcie Podprogramu 2016 łącznie 48,59 kg żywności. Zestaw na 1 osobę zawiera następujące artykuły spożywcze: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.
3 października 2016 r. z Banku Żywności dostarczono do MOPS-u 5319 kg żywności, która została wydana osobom uprawnionym do tej formy wsparcia.
22 listopada 2016 r. planowana jest kolejna dostawa żywności.

Osoby korzystające ze wsparcia Programu mogą również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych, dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Odbyły się już dwa warsztaty dietetyczne pt. „Jedz z głową”.
22 listopada 2016 r. o godz. 10.00 i 11.00 odbędzie się warsztat z zakresu edukacji ekonomicznej pt. „Oszczędzanie w domu”. Zajęcia trwają 1 godzinę. Osoby uczestniczące w warsztatach będą mogły odebrać paczkę 22 listopada. Dla pozostałych osób paczki będą wydawane od 23 listopada 2016 r.

MOPS w Mrągowie
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages