Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Pijana kobieta awanturowała się na oczach dziecka, trafiła do policyjnego aresztu

2016-11-02 11:05:51 (ost. akt: 2016-11-02 11:09:24)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Mrągowscy policjanci zatrzymali 40-latkę, po tym jak zachowywała się agresywnie wobec bliskich. Pijana kobieta w trakcie awantury była agresywna. By zapewnić spokój i bezpieczeństwo członkom rodziny policjanci musieli zatrzymać ją w policyjnym areszcie.

W piątek, 28 października, tuż po godzinie 18:00, oficer dyżurny mrągowskiej policji został zaalarmowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie miasta.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania, awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, 40-letnia kobieta wszczęła kłótnię z członkami rodziny. Kobieta była tak agresywna, że nawet obecność policjantów nie zmieniła jej zachowania. Niestety świadkiem krzyków i wyzwisk matki było również jej dziecko. Dlatego, by zapobiec dalszym awanturom i zapewnić spokój członkom rodziny, funkcjonariusze zatrzymali kobietę w policyjnym areszcie. 40-latka miała 1 promil alkoholu w organizmie.

Rodzina została objęta procedurą tzw. „niebieskiej karty”.

Jak przebiega interwencja Policji w ramach procedury "Niebieskie Karty"?

Na wezwanie Policji w przypadku ostrej sytuacji kryzysowej w rodzinie (awantura, krzyki, zagrożone zdrowie i życie) przyjeżdża patrol interwencyjny, który przeprowadza interwencję w domu osób pokrzywdzonych. Celem takiego działania jest zatrzymanie przemocy "tu i teraz" i zapewnienie bezpieczeństwa osobom poszkodowanym. Policja może zatrzymać sprawcę" do wyjaśnienia lub przewieźć go do izby wytrzeźwień. W przypadku ujawnienia przejawów przemocy domowej, policjanci na miejscu zdarzenia wypełniają część A "Niebieskiej Karty", którą niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu siedmiu dni przekazują przewodniczącemu zespołu interdyscyplinarnego zajmującego się przemocą w rodzinie. Część B "Niebieskiej Karty" zostaje u osoby pokrzywdzonej: zawarte są w niej informacje dotyczące przemocy domowej, ważne i pomocne dla osoby krzywdzonej.

Sprawca otrzymuje informację jaką jest jego sytuacja prawna- jeżeli będzie kontynuował zachowania przemocowe. Dzielnicowy kontaktuje się z rodziną objętą procedurą „Niebieskiej Karty” do momentu ustania przemocy. Może wywierać wpływ na sprawcę, aby podjął kroki w kierunku rezygnowania z przemocy jako sposobu wpływu na rodzinę (podjęcie terapii). Jeżeli sprawca nie zdecyduje się na to, policja wszczyna postępowanie przygotowawcze, ponieważ znęcanie się nad rodziną jest ścigane z urzędu. Osoba poszkodowana w trakcie wizyty dzielnicowego i pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymuje informację w jaki sposób może być chroniona: jakie kroki może podjąć ona sama, aby przerwać sytuację przemocy, w jakie miejsca i do kogo może zwrócić się, aby uzyskać pomoc w tej sprawie (grupy wsparcia, pomoc psychologiczna).

Doświadczanie przemocy domowej jest złożonym problemem i często do wyjścia z przemocy potrzebna jest pomoc innych osób, a nawet wsparcie wielu służb. W sytuacji, w której doświadczamy jakiejkolwiek formy przemocy wskazana jest pomoc z zewnątrz, która pomoże podjąć działania służące ochronie. Ta pomoc może przyjść ze strony przedstawicieli różnych służb - psychologa, prawnika, policjanta, lekarza, pracownika socjalnego. Czasem potrzebni są oni wszyscy naraz. Pomoc psychologiczna wspiera na ścieżce wychodzenia z przemocy. Pomoc prawna pozwala postawić sprawcy granice prawne, które uniemożliwią kontynuowanie przemocy. Procedura Niebieskich Kart została opracowana i wprowadzona po to, aby uruchamiać proces trwałej zmiany w kierunku przerwania przemocy, z włączeniem służb o różnych kompetencjach.
Dk/Kw
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Voltano #2103804 | 46.113.*.* 2 lis 2016 11:26

    Widać na co rodzice wydaja 500+

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages