Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Grand Prix Impresji Artystycznych "Śpiewające Obrazy" dla Izabeli Szafrańskiej i Pawła Sokołowskiego

2016-11-28 12:54:12 (ost. akt: 2016-11-28 13:08:04)

Autor zdjęcia: Paula Puławska

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki w ramach Impresji Artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY, który odbył się 26 listopada w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury w składzie: Joanna Kondrat, Jarosław Wasik, Radosław Skubaja i Lech Gołębicki, przyznało następujące miejsca oraz nagrody:

Grand Prix oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł otrzymali:


IZABELA SZAFRAŃSKA i PAWEŁ SOKOŁOWSKI z Białegostoku

Ona - dziewczyna z głosem, On – chłopak z gitarą. Duet powstał w Białymstoku 2 lata temu. Izabela Szafrańska pochodzi z Lipnicy Wielkiej- wsi położonej na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, jest studentką trzeciego roku Kulturoznawstwa studiów międzywydziałowych Uniwersytetu w Białymstoku. Część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych poszukując inspiracji muzycznych. Paweł Sokołowski to rodowity białostoczanin. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Paweł jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem utworów, producentem muzycznym. Izabela i Paweł na co dzień są członkami zespołu El Saffron, który tworzy własne europejskie aranżacje do pieśni Żydów sefardyjskich. NajwiększymI osiągnięciami duetu są min.:Grand Prix „Złote Talenty w Złotej Pradze”- Praga 2015, I nagroda – III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy- Hajnówka 2016,I nagroda – 51. Studencki Festiwal Piosenki – Kraków 2015,I nagroda – 20. OFPA –Rybnik 2016,I nagroda- II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka- Południca 2016,Nagroda dla najlepszego wykonawcy oraz Hebanowy szczebel do kariery - XXXVII Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty – Myślibórz 2016


II Nagroda w wysokości 1 500 zł trafiła do rąk zespołu:


St. JAMES HOTEL z Katowic
St. James Hotel – alternatywny zespół ze Śląska. Początki istnienia grupy sięgają roku 2009 kiedy to nagrali pierwszą EP i dali się poznać m.in. słuchaczom radiowej Trójki i RMF-u. Jeszcze w tym samym roku, na zaproszenie Instytutu Sztuki, wystąpili w konkursie głównym 45 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W pierwszych miesiącach rozwoju St.James Hotel był obecny na wielu przeglądach i festiwalach. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to udział w koncercie półfinałowym do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym Ku Przestrodze im. Ryśka Riedla i zwycięstwo na festiwalu Generacja, które dało grupie przepustkę na OFF Festival 2010. Świeże brzmienia zespołu inspirowanego twórczością 16 Horsepower, Woven Hand, Black Rebel Motorcycle Club oraz nurtem alt-country pozwoliły grupie znaleźć się zarówno na wspomnianym OFF Festivalu jak i jubileuszowej 30. Rawie Blues i Olsztyńskich Nocach Bluesowych.

III Nagroda - 1 000 zł powędrowała do:


KAROLINY GRZYWIŃSKIEJ z Pasymia
(akompaniament - Tomasz Banul)
Młoda wokalista, stawia pierwsze kroki w piosence autorskiej. Ukończyła Państwową Szkoła Muzyczną I-go stopnia w Szczytnie w klasie fortepianu. Występuje z akompaniatorem Tomaszem Banul- absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka m.in. Grand Prix Talent Roku 2016 w Pasłęku, w br. zwyciężyła także w Festiwalu w Janowcu Kościelnym. Na Impresjach zaprezentowała swój pierwszy, własny utwór pt. „Złote miasto”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów artystycznych!

Impresje Artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY odbywają się w Mrągowie nieprzerwanie od 2008 roku, a wizytówką przedsięwzięcia jest różnorodność artystycznych działań w sferze słowa, muzyki i obrazu.


organizator: Centrum Kultury i Turystyki
patronat: Burmistrz Miasta Mragowo

źródło: CKiT Mrągowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages