Martyna Szynkowska Mistrzynią Polski w Tenisie

2016-12-11 22:36:42(ost. akt: 2016-12-11 22:44:29)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W dniach 9-11.12.2016 w Bytomiu odbyły się Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii do lat 14.
Mrągowianka, Martyna Szynkowska wystąpiła w drużynie wraz z Polą Wygonowską z Ostródy. Dziewczyny trenują w UKS RP Sport Olsztyn pod kierunkiem trenera Romana Pasyniuka.

W ćwierćfinale dziewczyny wygrały gładko 3:0 w deblu i singlach z Krakowskim Klubem Sportowym,
W półfinale po trudniejszym meczu również 3:0 zwyciężyły nad AT Angelique Kerber Puszczykowo, wygrywając w deblu 5:7, 7:6 (7:5 w tiebreaku) 10:8 w supertiebreaku. W singlu Pola 2:0, Martyna 2:1 - 6:4, 5:7, 6:1.

Finał był bardzo zacięty i emocjonujący, grały z faworytkami - wielokrotnymi Mistrzyniami Polski z BKT Advantage Bielsko Biała.
Pierwszy mecz deblowy dla przeciwniczek, przegrały 1:2 - 7:5, 2:6, 6:10 w supertiebreaku.
Pierwszy mecz singlowy gra Pola i po jej wygranej 6:4, 6:1 jest remis.
Teraz decydujący mecz gra Martyna z Alicją Niedźwieńską, aktualną wicemistrzynią Polski
Pierwszy set źle zaczęła, przegrywa w gemach 0:3, ale dalej wierzy w końcowe zwycięstwo. Ten set jednak wygrywa Ala 6:4.
Drugi set wygrywa Martyna 7:6 w tiebreaku 7:2.
Decydujący trzeci set również 7:6 w tiebreaku 7:1 wygrywa Martyna.

Po czterogodzinnym boju Martyna wygrała z ogromną presją, zmęczeniem i mocnym przeciwnikiem, tym samym zdobywając wspólnie z Polą pierwszy historyczny złoty medal dla województwa warmińsko-mazurskiego i klubu UKS RP Sport Olsztyn w kategorii Młodziczek.