Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Kolejny pożar sadzy. Podsumowanie tygodnia strażackiego

2016-12-14 09:57:07 (ost. akt: 2016-12-18 10:08:05)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W ostatnim tygodniu od 5 do 11 grudnia straż pożarna na terenie powiatu zanotowała 9 zdarzeń, w tym 2 pożary 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe, w likwidacji których brało udział 18 zastępów straży pożarnej w obsadzie 69 strażaków. Ponadto strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do działań poza teren powiatu.

• 5 grudnia – Gwiazdowo - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego – ze względu na duże nagromadzenie się sadzy i intensywne spalanie strażacy ugasili pożar przy pomocy proszku gaśniczego z gaśnicy. Działania polegające na ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu pomieszczeń i strychu przy pomocy kamery termowizyjnej prowadzone były przez 3 zastępy straży w tym podnośnik hydrauliczny przez ponad 2 godziny.
Grabówka – strażacy zostali powiadomieni, że cielak wszedł na wyspę i nie może wrócić ze względu na załamany lód. Na miejsce została zadysponowana jednostka z OSP, jednak przed jej przyjazdem właściciel sami uwolnili zwierzę korzystając z łódki.
Ruska Wieś – dowóz wody do gospodarstwa rolnego.

• 6 grudnia – Mrągowo – pożar śmieci w śmietniku kontenerowym – przyczyną pożaru było prawdopodobnie wsypanie gorącego popiołu do kontenera.

• 7 grudnia – Mrągowo- alarm fałszywy z monitoringu obiektu.
Piecki – droga krajowa 59 – samochód osobowy uderzył w drzewo, kierujący pojazdem został przewieziony na obserwację do szpitala. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia, zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz uprzątnięcia jezdni z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu w celu udrożnienia jezdni.
Szymanowo – wypompowanie wody z zalanej na skutek roztopów piwnicy w budynku mieszkalnym.

• 8 grudnia – zastępy JRG Mrągowo i OSP Użranki brały udział w likwidacji skutków wypadku drogowego na drodze nr 59 w okolicach miejscowości Wejdyki powiat giżycki.

• 9 grudnia – Grabowo – samochód osobowy uderzył w drzewo w wyniku czego doszło do jego złamania. Osobie kierującej pojazdem nic się nie stało. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia i usunęli połamane drzewo z jezdni.
Wólka – powiat piski – strażacy z OSP Krutyń brali udział w gaszeniu pożaru dach budynku mieszkalnego

• 10 grudnia – Mrągowo – sprawdzenie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla, nie stwierdzono obecności czadu w mieszkaniu. W tym dniu straż interweniowała również drugi raz po włączeniu się czujnika tlenku węgla w innym mieszkaniu. Strażacy sprawdzili pomieszczenie przy pomocy miernika, stwierdzono niewielką obecność tlenku węgla. Po rozmowie z właścicielką ustalono ze doszło do niewielkiego zadymienia podczas dokładania do pieca na co zareagował czujnik. Przewietrzono mieszkania, po którym odczyty wróciły do normy.

• 11 grudnia – Mrągowo – zderzenie dwóch samochodów osobowych, strażacy udzielili pierwszej pomocy jednemu z poszkodowanych, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z połamanych elementów pojazdów.

fot. ( KP PSP Mrągowo)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages