Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Karol Dejlidko w finale IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!

2016-12-19 10:02:11 (ost. akt: 2016-12-19 10:06:39)

Autor zdjęcia: ZS nr 2

Znamy już wyniki II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W etapie okręgowym Zespół Szkół nr 2 reprezentowało 3 młodych logistyków, a jeden, ten najmłodszy, awansował do III etapu.


Już 3 marca 2017 finaliści zmierzą się z zadaniami problemowymi. Ostatni etap olimpiady odbędzie się w siedzibie organizatora w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Zawody II etapu odbyły się 2 grudnia w 12 okręgach w całym kraju. Wzięło w nich udział blisko siedmiuset uczniów wyłonionych spośród rekordowej liczby 7806 uczestników. Tylko najlepsi przeszli do etapu trzeciego olimpiady.

– Bardzo się cieszę, że Karol awansował do wielkiego finału. To czwarty reprezentant naszej szkoły w ostatnim, najważniejszym etapie olimpiady. Sukces jest o tyle większy, że Karol jest dopiero w trzeciej klasie technikum. Pokazuje to tylko, jak dobrze przygotowywani są uczniowie już od początku swojej przygody z logistyką. Muszę powiedzieć, że stopień trudności olimpiady z roku na rok wzrasta, ale cieszę się, że Karol jest tak zmotywowany i ambitny, że żadna przeszkoda nie stanie mu na drodze, poradzi sobie z nią logistycznie. Jestem dobrej myśli – mówiła Katarzyna Krawczyk z Zespołu Szkół nr 2 (nauczyciel przedmiotów logistycznych).

Najlepsza finałowa grupa młodych logistyków właśnie dowiedziała się o zakwalifikowaniu do finału. Dwa miesiące wytężonej pracy już za nimi. Rozpoczyna się najważniejszy okres przygotowań. Stawka jest naprawdę duża, toteż stopień trudności w kolejnych etapach coraz większy. Końcowa rozgrywka to zadania problemowe, dotyczące logistyki we wszystkich obszarach łańcucha dostaw, zawierające dodatkowe elementy wymagające znajomości języka obcego.

Jakie emocje będą towarzyszyć młodym logistykom podczas finału olimpiady? Dowiemy się już niebawem.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych kształcących się w zawodach: technik spedytor i technik logistyk. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń technikum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Trzymamy kciuki za Karola!
ZS nr 2 w Mrągowie
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna TurowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages