Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić ferie

2017-01-20 12:29:43 (ost. akt: 2017-01-20 12:43:18)
SP Krutyń - prelekcje o feriach

SP Krutyń - prelekcje o feriach

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

Zimowa aura daje o sobie znać, a za kilka dni w województwie warmińsko – mazurskim rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe.

Dlatego też Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni podjęła realizację projektu „Bezpieczne ferie”. Dzięki zaangażowaniu druhów z Sekcji Wodnej, 19 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Krutyni. Tematem były zagrożenia związane z przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Spotkanie wzbogacono prezentacją multimedialną oraz emisją filmów tematycznych. Strażacy zapoznali też słuchaczy z podstawowym sprzętem ratownictwa lodowego.
Prelekcja poświęcona była bezpiecznym zachowaniom na lodzie, w trakcie których dzieci i młodzież została zapoznana z budową lodu, jego strukturą, warunkami przy jakich można wchodzić na lód, a także niezbędnym sprzętem w jaki należy być wyposażonym. Prelegenci, druhowie Konrad i Roman Nakielscy, podkreślali, co było sednem zagadnienia, że należy unikać zagrożeń w trakcie przebywania na lodzie oraz zachowań po załamaniu się lodu widząc sytuację zarówno z perspektywy poszkodowanego, jak również świadka zdarzenia.
Uczestnicy prelekcji aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając liczne pytania oraz uczestnicząc w dyskusji na temat bezpieczeństwa na lodzie. Również chętnie opisywali zaobserwowane niebezpieczne sytuacje, których głównymi uczestnikami byli dorośli. Tak aktywny udział dowodzi dużego zainteresowania uczniów Szkoły Podstawowej w Krutyni tematem ratownictwa lodowego.
OSP Krutyń

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages