Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Szukamy "Super Sołtysa 2017" Powiatu Mrągowskiego

2017-01-29 13:26:29 (ost. akt: 2017-03-03 20:47:36)

Już 18 kandydatów walczy o ten tytuł. Trzy ostatnie zgłoszenia przysłano nam z ciekawymi uzasadnienami. Publikujemy je poniżej. I czekamy na dalsze zgłoszenia.

Przypomnijmy tylko, że Tytuł "Super Sołtysa 2017" Powiatu Mrągowskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2017 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 27.01. 2017 r. do 03.03.2017 r.. Zakończymy go 3 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 26.02. 2017 roku o godzinie 23.59.

Więcej: kliknij tutaj

1. Chciałąm bym zgłosic sołtys miejscowości Sorkwity gmina Sorkwity pania Barbarę Kotlińską. Jest to przemiła osoba, ale bardzo konkretna w tym co robi, a robi bardzo dużo. Jest pomocna i otwarta na różne propoyzcje. Dzięki niej w osadzie Miłuki powstał super plac zabaw. Dużo by jeszcze można o niej napisaćdobrego, więc wiec zgłaszam jej kandydaturę.

2. Witam serdecznie. Chciałabym zgłosić do plebiscytu kandydaturę sołtysa wsi Kosewo gmina Mrągowo Pana Romana Rapkowskiego. Jest to człowiek niesamowicie oddany mieszkańcom i ich problemom. Zabiega o poprawę codziennych warunków życia mieszkańców. Inicjuje wydarzenia służące integracji mieszkańców, np. organizuje dożynki, majówki, dzień kobiet a także karnawałowy bal "Kosewskie Pląsy", dzięki któremu wsparcie uzyskuje nasza szkoła podstawowa.
To człowiek, który potrafi znaleźć wspólny język z każdym, a sprawowanie funkcji sołtysa traktuje jako służbę.

3. Zgłaszam kandydaturę sołtysa wsi Choszczewo Panią Dagmar Zajko. Robię to, bo:

- przez ostatnie 4 lata zajmuje czołowe czołowe miejsca w konkursie Eko Sołectwo,
- pomaga seniorom jak i tym najmłodszym organizując spotkania wigilijne dla samotnych i choinki dla dzieci,
- coroczne współorganiuzuje gminny Dzień Matki i Dni Rodziny,
- bierze czynny udział w życiu szkoły podstawowej
- w ubiegłym roku po raz drugi wygraliśmy konkurs "Sołtysie prowadź"
- Dagmar nie boi się wziąć na swoje barki odpowiedzialności za przygotowanie takiej imprezy jak gminne dożynki, które miała okazję organizować już dwa razy
- co roku na Festiwalu Kultury Mazurskiej Dagmar wraz ze swoja ekipą przypomina o zwyczajach i tradycjach mazurskich

Urząd Marszałkowski uchonorował Dagmar "Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego" w 2014 roku. Mieszkańcy wsi zawsze moga na nią liczyć :)

Zgłoś swojego sołtysa: Teraz czekamy na Wasze zgłoszenia. Przysyłacie kandydatury swoich sołtysów, najlepiej z dłuższym lub krótszym uzasadnieniem. Jeżeli Wasz sołtys już jest zgłoszony to napiszcie za co go cenicie: mragowo@gazetaolsztynska.pl

Regulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages