środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Mrągowscy diabetycy podsumowali rok

2017-01-31 11:11:08 (ost. akt: 2017-01-31 11:23:49)

Autor zdjęcia: Grażyna Chmielewska

W minionym tygodniu Powiatowy Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Mrągowie zorganizował spotkanie, podczas którego podsumowano pracę stowarzyszenia za 2016 rok oraz wręczono odznaczenia przyznane przez Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu, lekarze, pielęgniarki, przedstawiciele mrągowskich stowarzyszeń, z którymi PSD współpracuje, członkowie i sympatycy stowarzyszenia.

Prowadząca spotkanie prezes Powiatowego Zarządu PSD w Mrągowie - Teresa Grzesiak-Droś opowiedziała zebranym o tym, czym stowarzyszenie się zajmuje, jakie ma cele, zadania, jakie osiągnięcia. Przede wszystkim zajmujemy się wszystkim tym, co może być pomocne osobom chorym na cukrzycę. Oczywiście, nie leczymy cukrzycy. Od tego jest służba zdrowia - mówiła.

Główne działania mrągowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, na jakie zwróciła uwagę Teresa Grzesiak-Droś, to:
1. Edukacja osób chorych, ich rodzin oraz wszystkich tych, którzy się tą tematyką interesują. Zadanie to jest realizowane przede wszystkim poprzez organizowanie szkoleń prowadzonych przez lekarzy specjalistów. A możliwe to jest dzięki dotacjom, które stowarzyszenie pozyskuje na ten cel z budżetu miasta oraz od sponsorów.
2. Samokształcenie członków stowarzysznia - co roku przedstawiciele organizacji biorą aktywny udział w organizowanym corocznie w Toruniu Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO. Przywożą stamtąd wszelkie nowiny dotyczące cukrzycy. I to zarówno z zakresu profilaktyki, jak i z zakresu leczenia cukrzycy. Zdobytą wiedzą członkowie stowarzyszenia dzielą się z innymi.

- Cukrzycy nie da się wyleczyć, ale można z nią żyć - mówiłaTeresa Grzesiak-Droś. A żeby komfort życia był najlepszy z możliwych, trzeba o cukrzycy jak najwięcej wiedzieć. Dlatego nasze działania w tym zakresie są działaniami priorytetowymi.

Ważnym zadaniem realizowanym przez PSD w Mrągowie jest również promocja zdrowego stylu życia. Styl ten jest promowany pod hasłem "Dieta - Ruch - Wypoczynek".

Spotkanie było okazją nie tylko do prezentacji działalności stowarzyszenia. Była to również okazja do złożenia podziękowań skierowanych do wszystkich tych, którzy wspierają mrągowski oddział PSD. Słowa wdzięczności i podziękowania popłynęły do darczyńców, którzy wspierają stowarzyszenie finansowo. Pani prezes dziękowała Stanisławowi Lachowiczowi - prezesowi zarządu Banku Spółdzielczego w Mikołajkach, Janowi Łuńskiemu - prezesowi zarządu spółki Termik z Marcinkowa oraz Felicjanowi Wilbikowi - przedsiębiorcy z Mrągowa. Bez wsparcia i życzliwości ludzi o wielkich sercach nie moglibyśmy zrealizować naszych celów - mówiła prowadząca.

W dalszej części spotkania dokonano uroczystej dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Odznaczenia wręczał prezes zarządu Warmińsko - Mazurskiego Oddziału PSD - Jerzy Smukowski.

Honorową złotą odznakę "Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków" przyznano: burmistrz Mrągowa - Otolii Siemieniec, staroście Powiatu Mrągowskiego - Antoniemu Karasiowi, prezesowi zarządu stowarzyszenia Polskie Dzieci Wojny - Janowi Zygmuntowi Rośleniowi, wiceprzewodniczącej Zarządu mrągowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Jadwidze Więckiewicz oraz Felicjanowi Wilbikowi - sponsorowi stowarzyszenia. Odznaczeni zostali również niektórzy członkowie stowarzyszenia PSD w Mrągowie. Odznaczenie "Za zwycięstwo nad cukrzycą" przyznano: Stanisławie Nasiłowskiej, Teresie Wilbik i Zofii Wołosiuk.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, podczas którego był czas na miłe rozmowy, podsumowanie minionego roku i planowanie kolejnych wspólnych przedsięwzięć.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages