Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ferie zimowe z CKiT były udane

2017-02-07 10:06:35 (ost. akt: 2017-02-07 10:17:49)
W czasie ferii w zajęciach uczestniczyło ponad 400 dzieci

W czasie ferii w zajęciach uczestniczyło ponad 400 dzieci

Autor zdjęcia: CKiT

Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez Bibliotekę Miejską i Centrum Kultury i Turystyki można zaliczyć do udanych. Zajęcia dla dzieci odbywały się codziennie w godz. 09:00-15:00 w Sali „Orbita” prowadzone naprzemiennie przez bibliotekę i instruktorki z centrum.

Biblioteka zorganizowała spotkania z Dorotą Kulik, policjantką, która opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

Dzięki leśnik Ewie Pietrzak dzieci poznały gatunki ptaków zimowych i jak dokarmiać je zimą. Czynnie uczestniczyły też w przygotowaniu karmy dla ptaków, którą mogły zawiesić na drzewie w pobliżu swojego domu.

Z instruktorką fitness, Magdaleną Dobrosielską przy muzyce aktywnie ćwiczyły swoją prawidłową postawę.

Emilia Krysiak ze Stowarzyszenia Kociarzy Mrągowskich opowiedziała dzieciom o bezdomnych kotach, jak im pomagać i opiekować się nimi.

Odbył się także turniej gry w warcaby, przeprowadzony przez Roberta Wróbla z Informacji Turystycznej. Z dziesięciu graczy wyłoniono trzech zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Odbyły się także warsztaty kodowania z wykorzystaniem robotów Finch przeprowadzone przez Arkadiusza Sowińskiego, nauczyciela informatyki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci samodzielnie mogły zaprogramować robota, aby wykonywał ich polecenia.

Danuta Oracz przeprowadziła z dziećmi zajęcia z origami i naukę podstawowych kroków do tańca towarzyskiego Twist.

Oprócz zorganizowanych zajęć, dzieci mogły grać na konsoli, budować przeróżne budowle z klocków, grać w gry planszowe, układać puzzle, uczestniczyć w zajęciach plastycznych i literackich, rozwiązywać quizy, zagadki, krzyżówki, rebusy z czasopism dziecięcych.

Było gwarno i wesoło, dzieci aktywnie spędziły czas i każdy mógł znaleźć dla siebie jakieś ciekawe zajęcie.

Codziennie w sali „Orbita” przebywało ok. 30 dzieci, na zorganizowane zajęcia przychodziły także grupy z przedszkoli : „Bajka”, „Kubuś”, „Nasze Pociechy” oraz ze Świetlicy Środowiskowej „Bratek”.

W czasie ferii zimowych w przeróżnych zajęciach uczestniczyło ponad 400 dzieci. Dziękujemy wszystkim za przeprowadzone zajęcia!

Urszula Śnietka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages