Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Oceńcie z nami reformę oświaty

2017-02-15 17:18:04 (ost. akt: 2017-02-15 17:25:38)
Samorządowcy debatowali z przedstawicielami placówek oświatowych

Samorządowcy debatowali z przedstawicielami placówek oświatowych

Autor zdjęcia: Mateusz Kossakowski

Wizytą w Mrągowie wojewoda Artur Chojecki rozpoczął cykl spotkań dotyczący reformy oświaty. Na spotkaniu pojawili się samorządowcy oraz przedstawiciele placówek oświatowych z powiatu mrągowskiego.

W czwartkowym "Kurierze Mrągowskim" przeczytacie o spotkaniu samorządowców z wojewodą Warmińsko-Mazurskim, Arturem Chojeckim. Odbyło się ono, jak nietrudno się domyślić, w związku z nadchodzącą reformą edukacji.

Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec stwierdziła, że subwencja, którą miasto
dostaje, nie wystarcza do sfinansowania wszystkich zadań oświatowych. W efekcie miasto jest zmuszone do finansowania części zadań z własnego budżetu, co kosztuje rocznie nawet 4,7 miliona złotych.

— Zdajemy sobie sprawę z  problemu zarówno finansowania, jak i demografii. Są one obserwowane już od wielu lat. Ta reforma oświaty może być skuteczną odpowiedzią — przekonywał wojewoda. — Obecnie trwają prace nad zmianą ustaw dotyczących finansowania placówek oświatowych. Nie jesteśmy w stanie w tej chwili powiedzieć, czy finansowanie zostanie zwiększone. Szukamy jak najlepszych rozwiązań.

A jak wy oceniacie reformę edukacji? Piszcie w komentarzach. Najciekawsze i konstruktywne opinie opublikujemy w "Kurierze Mrągowskim"

pj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages