Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Trzeba słuchać i ciężko pracować

2017-02-16 14:49:44 (ost. akt: 2017-02-16 15:02:19)
Babrbara Kotlińska stawia na aktywność

Babrbara Kotlińska stawia na aktywność

Do sołtysa wszyscy idą po poradę. Dobry sołtys zawsze wysłucha i negocjuje w imieniu swojej społeczności. Pomaga w każdej sprawie. To nie tylko dobry gospodarz, ale też przyjaciel i osoba godna zaufania. Takim właśnie sołtysem jest nasza rozmówczyni.

W naszym plebiscycie na SuperSołtysa 2017 Barbara Kotlińska, sołtys Sorkwit, nie oddaje prowadzenia w powiecie mrągowskim. W Sorkwitach mieszka od 21 lat. To jej pierwsza kadencja, więc nie brakuje jej zapału do pracy.
— Jaki według pani powinien być SuperSołtys?
— Otwarty na ludzi — mówi krótko pani sołtys. — Bez tego się nie da. Bo kontakt z ludźmi mam przez cały czas. I to świetny — zaznacza. — Do tego sołtys musi być życzliwy, pomocny. Po prostu trzeba wiedzieć, że to ciężka praca. Nie może też zabraknąć rozmowy z ludźmi. Szczególnie ze starszymi, bo oni najczęściej cierpią na samotność. Staram się zatem mieć dla nich czas, żeby im pokazać, że są potrzebni.
— Sołtys zazwyczaj odbiera telefony o każdej porze dnia i nocy. A jak jest u pani?
— Ludzie dzwonią niemal w każdej sprawie — przyznaje Barbara Kotlińska. — Zajmować się trzeba wszystkim. Oświetleniem, drogami czy odśnieżaniem.
— Poza tymi codziennymi sprawami także organizacją ciekawych wydarzeń...
— Już siódmy raz będziemy organizowali festyn kultury mazurskiej — informuje pani sołtys. — A ja staram się żeby w wiosce było coraz ładniej. Choć nie jest lekko, bo mam dużo pracy. Jak tylko rozpoczęłam kadencję, dokończyłam z mieszkańcami plac zabaw. Przy powstaniu placu zabaw w miejscowości Miłuki pracowali sami mieszkańcy wsi, ja im pomagałam, natomiast finansowo wspomogli nas sponsorzy. A w działaniach na rzecz sołectwa wspiera mnie moja niezawodna Rada Sołecka. To praca społeczna, ale fajna i ciekawa. Trzeba się temu poświęcić i to lubić. To najprostszy i jednocześnie wymagający przepis na sukces.

Sołtys Sorkwit jest aktywna nie tylko w związku ze swoim stanowiskiem, ale też prywatnie. Jest członkiem sorkwickiego klubu morsów, co jeszcze bardziej zbliża ją do społeczności lokalnej. Zimnej wody się nie boi, tak samo jak wyzwań związanych z byciem sołtysem.

Głosowanie w naszym plebiscycie potrwa do 3 marca. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 26 lutego. Kandydatury należy przesyłać na adres e-mail mragowo@gazetaolsztynska.pl

.
Na liście kandydatów do tytułu SuperSołtysa 2017 z powiatu mrągowskiego jest już 18 nazwisk.
SuperSołtysa wybieramy również w innych powiatach. Szczegóły na stronach: bartoszyce.wm.pl, braniewo.wm.pl, dzialdowo.wm.pl, elk.wm.pl, gizycko.wm.pl, goldap.wm.pl, ilawa.wm.pl, ketrzyn.wm.pl, lidzbarkwarminski.wm.pl, olecko.wm.pl, pisz.wm.pl, szczytno.wm.pl, wegorzewo.wm.pl, olsztyn.wm.pl.
Na kandydatów głosujemy, wysyłając sms-y. Żeby zagłosować na sołtysa, np. z powiatu mrągowskiego, wystarczy wysłać wiadomość pod nr 71051 (koszt sms-a to 1, 23 zł z VAT) o treści km.nps.x, gdzie „x” to numer przypisany konkretnemu kandydatowi. Numery znajdują się przy nazwiskach kandydatów tutaj
pj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages