Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Pokonać autyzm - wyjątkowy koncert niezwykłego duetu

2017-03-01 14:12:02 (ost. akt: 2017-03-01 14:16:14)

Gdy prowadzą swój muzyczny dialog, nawet czas zatrzymuje się na chwilę. Uczeń i mistrz – niezwykły duet, który spotkał się ponad barierami autyzmu. Dla nas zatrzymają czas w czwartek 2 marca o godzinie 20:00 u Nas w Ceglanej Serdecznie zapraszamy!

Radosław Nowicki – jeden z najbardziej cenionych i najbardziej obiecujących saksofonistów tenorowych i sopranowych młodego pokolenia. Jest laureatem Monte Carlo Jazz Solist Competition. Występował na prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. w Warszawie, Londynie, Dublinie i Paryżu. Na co dzień muzykuje pomiędzy Katowicami i Suwałkami.

Filip Czapla – nastolatek z autyzmem, który muzyką tworzy swój świat. Bęben, perkusja, pianino – to jego komunikatory. Za pomocą mowy nie jest w stanie przekazać tego co czuje, jednak siadając przed czarno-białą klawiaturą wyraża wszystko, co mu w duszy gra. Pokonuje autyzm za pomocą półnut, ćwierćnut, krzyżyków i bemoli.

Niezwykła historia Radka i Filipa podkreśla niezwykłość podejścia do terapii dzieci z autyzmem, z jakim można się spotkać w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. Od 7 lat prowadzi ją Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, podobnie jak Niepubliczne Terapeutyczne Gimnazjum „Prolog”. Obecnie w obu placówkach kształci się ponad 50 dzieci z obszaru Północno-Wschodniej Polski.
- Jesteśmy stabilną i ciągle rozwijającą się organizacją, która na stałe wpisała się w mapę edukacyjną Suwałk, czyniąc je lokalnym ośrodkiem dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i społecznymi, takimi jak autyzm, Zespół Aspergera i niepełnosprawności sprzężone. – mówi Urszula Duda, dyrektor szkoły. – Wysoka jakość nauczania i terapii czyni z nas placówkę, do której uczęszczają dzieci z całego regionu. Liczba i jakość zajęć dydaktycznych, wyjść, imprez, wyjazdów, szkoleń i innych inicjatyw wyróżnia nas na mapie edukacyjno-terapeutycznej naszego kraju. Potwierdzeniem tego są podziękowania i nagrody, które otrzymujemy, w tym szczególnie ważna dla nas Włócznia Jaćwingów, którą otrzymaliśmy w ubiegłym roku.
Pozwólmy się zaczarować Radkowi i Filipowi – w czwartek 2 marca o godzinie 20:00 w Restauracji Ceglana. Po koncercie będzie można porozmawiać z mistrzem Nowickim, rodzicami Filipa oraz Urszulą Dudą – dyrektor szkoły „Bajka”. Zwieńczeniem wieczoru będzie dedykowany gościom z Suwałk spektakl „Amerykański pojedynek” w wykonaniu Teatru ALE.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages