środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Husaria szturmowała Olsztyn

2017-03-03 12:34:12 (ost. akt: 2017-03-03 12:37:55)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Ponad 100 zawodników zameldowało się 25 lutego na macie w Olsztynie, by rywalizować o złoto II edycji Rolling Spider Cup. Wśród tłumu wojowników brazylijskiego jiu-jiutsu nie zabrakło 7-osobowej reprezentacji Husarii Mrągowo, która wróciła z 7 medalami.

— Ponad stu zawodników wbrew pozorom nie oznacza przesadnie wielkiego turnieju. W niektórych kategoriach twarda rywalizacja była wiadoma już na starcie. Tak się złożyło, że w innych na liście startowej była ledwie garstka. Postanowiono więc zawiesić poprzeczkę wyżej i połączono niektóre z kategorii, by nie rozdawać medali za darmo. I faktycznie, trzeba się było sporo namęczyć — mówi trener Paweł Harasim, znany m.in. z sędziowania dla UFC, największej federacji MMA na świecie.

I choć młodzi mrągowianie musieli w efekcie walczyć często z cięższymi i starszymi rywalami, to i tak nie zawiedli. Doskonałym tego potwierdzeniem jest bilans medalowy: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

— Trofea cieszą, ale najbardziej interesowało nas zdobycie doświadczenia. Niektórzy z zawodników występowali jako debiutanci. Nie zjadł ich jednak stres i każdy z nich powygrywał swoje walki — przyznaje kadra szkoleniowa.

W najbliższy weekend podopieczni Husarii Mrągowo wyruszają do Lubonia (k. Poznania) na mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu No-Gi. — To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w Europie. Co roku zjeżdża się tam mniej więcej od 1,5 do 2 tysięcy zawodników — podsumowuje Paweł Harasim.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages