Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

I ty możesz zostać bajkopisarzem

2017-03-17 11:39:50 (ost. akt: 2017-03-17 12:12:53)
Dzieci z przedszkola Kubuś w Mrągowie

Dzieci z przedszkola Kubuś w Mrągowie

Autor zdjęcia: przedszkole Kubuś

Na początku marca w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Kubuś” w Mrągowie gościł Marek Samselski — polski pisarz, felietonista, autor opowiadań, aforyzmów, tekstów piosenek, zadań szaradziarskich i bajek dla dzieci.

Pan Marek poprowadził warsztaty literackie z małymi podopiecznymi przedszkola z grup „Biedronki”, „Żabki”, „Misie”, „Słoneczka” , „Tygryski” i „Kubusie”, zatytułowane „I Ty możesz zostać bajkopisarzem”.

Dzieci rozwiązywały zagadki i kalambury. Słuchały również bajek z płyty CD napisanych przez pana Marka, które czytał Piotr Fronczewski.

Momentem kulminacyjnym[/b ]spotkania było utworzenie własnej bajki. Schemat działania był prosty. Dzieci wymyślały postaci, fabułę i morał, zaś Marek Samselski redagował na bieżąco ich pomysły.

Przy jego pomocy każda grupa napisała własną bajkę z morałem, do której dzieci narysowały ilustracje. [b]Każdy przedszkolak
dostał na pamiątkę swój egzemplarz bajki, na którym mógł się podpisać jako współautor.

Dzięki owocnej współpracy powstały następujące bajki: „Jak tygrys Piko został ratownikiem”, „Ola i niebieski jednorożec”, „O tym, jak słońce obudziło Aleksa”, „Pies w butach”, „Kto pomógł Rechotce”, ”Stary zegar i Wiktoria”.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages