Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Dzień Ziemi w Mrągowie

2017-05-09 20:41:29 (ost. akt: 2017-05-09 20:43:59)
Plakat Dzień Ziemi

Plakat Dzień Ziemi

Autor zdjęcia: archiwum

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970 roku. Jak co roku jego tematykę kształtują bieżące problemy dotyczące ochrony środowiska.

W tym roku będzie to promocja działań zmierzających do ochrony różnorodności biologicznej. Hasło przewodnie obchodów Dnia Ziemi 2017 brzmi: W KIERUNKU NATURY.

Obchody Dnia Ziemi w Mrągowie odbędą się 12 maja, o godz. 9.00 na Placu Unii Europejskiej i organizowane zostaną na szczeblu powiatowym i miejskim, przy wsparciu i zaangażowaniu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Koordynatorem działań związanych z organizacją obchodów Dnia Ziemi w Mrągowie jest Centrum Kultury i Turystyki.

W programie tegorocznej imprezy znajdą się m.in. występy artystyczne grup ekologicznych z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szereg konkursów: Konkurs na Plakat promujący Dzień Ziemi, Konkurs na Ekologiczny Występ Artystyczny, Recyklingowy Pokaz Mody, Konkurs na EKO-instalacje. Atrakcją imprezy będzie Ekologiczny Teatr Przyrodniczy przygotowany przez aktora lalkarza Tadeusza Sobczaka. Ponadto przygotowane zostaną stanowiska plastyczne i animacje dla wszystkich uczestników imprezy.

Podczas obchodów Dnia Ziemi zorganizowane zostaną również stanowiska ekologiczne przygotowane m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny, Mazurski Park Krajobrazowy, Lokalna Grupa Działania Mazurskie Morze, Recal, Kociarze Mrągowo oraz Schronisko Bagienice. Zaprezentują one ofertę przyrodniczą i turystyczną oraz atrakcyjny program ekologiczno-edukacyjny: szereg konkursów, quizów i pokazów z nagrodami i upominkami.

W programie imprezy przeprowadzona zostanie ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Mój Dom” oraz Stowarzyszenia KOCIARZE Mrągowo. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa !!!

Biorąc udział w obchodach Dnia Ziemi 2017 r. wspólnie stworzymy dzieciom i młodzieży możliwość odbycia wspaniałej lekcji przyrody w trosce o nasz wspólny dom.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages