Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

40 lat Mazurskiego Parku Krajobrazowego

2017-05-24 10:52:29 (ost. akt: 2017-05-24 11:23:00)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Mazury to nieprzeciętne walory przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe. Już od 40 lat w granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego część tego pięknego regionu jest chroniona, celem zachowania tych wartości zarówno na potrzeby nauki, dydaktyki, jak również turystyki.

Tegoroczny jubileusz utworzenia Parku jest niepowtarzalną okazją zarówno do podsumowania dotychczasowych informacji o badaniach naukowych oraz stanie wiedzy na temat różnorodności biologicznej i kulturowej Mazurskiego Parku Krajobrazowego, jak również szerzenia wiedzy przyrodniczej na temat Mazur oraz rozbudzania zainteresowania przyrodą regionu, poprzez liczne wydarzenia o charakterze edukacyjnym i popularno-naukowym.

Centralnymi wydarzeniami obchodów 40-lecia Mazurskiego Parku Krajobrazowego, są: Konferencja Naukowa „40 lat Mazurskiego Parku Krajobrazowego – różnorodność biologiczna i kulturowa” oraz festyn edukacyjny z okazji Dnia Bociana Białego, zaplanowane na przełom maja i czerwca.

Już teraz serdecznie zapraszamy do Krutyni na organizowaną 20 maja w godz. 19– 22 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej Mazurskiego Parku Krajobrazowego Noc Muzeów oraz w piątek 26 maja festyn edukacyjny z okazji Dnia Bociana Białego przy siedzibie Parku w Krutyni.

W programie festynu m. in. warsztaty przyrodnicze i gry edukacyjne oraz quizy, konkursy i zabawy o tematyce przyrodniczej dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictw Strzałowo i Spychowo, Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz warsztaty plastyczne Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie.

Jednocześnie odbędzie wystawa sprzętów z Mazurskiej Izby Regionalnej, jak również występy zespołów muzycznych Pieckowianie i Pegaz oraz wystawa prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krutyni poświęconych symbolowi Parku – bocianowi białemu. Tego dnia możliwe będzie również zwiedzanie Izby Przyrodniczej z pracownikiem Parku.

Serdecznie zapraszamy!


logo obchodów 40-lecia Mazurskiego Parku Krajobrazowego Dzień Bociana Białego plakat Noc Muzeów Mazurski Park Krajobrazowy plakat
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages