Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Strażackie podsumowanie tygodnia

2017-05-29 16:50:44 (ost. akt: 2017-05-29 16:57:27)
Wypadek drogowy

Wypadek drogowy

Autor zdjęcia: st.ogn. Ireneusz Bagiński

Od 22 do 28 maja mrągowscy strażacy na terenie powiatu zanotowali 12 zdarzeń w tym 3 pożary, 8 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach brało łącznie udział 21 zastępów straży pożarnej (82 strażaków)

22 maja

Krutyń – droga wojewódzka 610, usunięcie połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych z drogi po kolizji,
Stare Kiełbonki – zastępy z JRG Mrągowo, OSP Nawiady i Stare Kiełbonki zostały zadysponowane do pożaru samochodu osobowego przy stacji paliw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożar komory silnika został ugaszony przy pomocy kilku gaśnic. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator.
Stare Sady – strażacy z OSP Mikołajki zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że konieczne jest wykonanie dostępu do komory silnika w celu odłączenia akumulatora.

23 maja

Faszcze – pożar trawy na nieużytkach,
Zgon – droga krajowa 58 zabezpieczenie miejsca zdarzenia po przewróceniu się do rowu przyczepy samochodu ciężarowego,

24 maja

Mrągowo – zdjęcie kota z drzewa. Zwierzę siedziało na drzewie przez 3 dni
Mikołajki - zabezpieczenie miejsca zdarzenia po przewróceniu się skutera
Mrągowo – pożar sterty makulatury w opuszczonym budynku magazynowym,

26 maja

Mrągowo – otwarcie drzwi na prośbę pogotowia,
Nawiady – droga krajowa 59 samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w drzewo. Jedna osoba została przewieziona na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczyli pojazd i miejsce wypadku oraz uprzątnęli rozlane płyny eksploatacyjne.

28 maja


Mrągowo –strażacy usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i połamane elementy konstrukcyjne z drogi po kolizji 3 pojazdów w tym autobusu. Nikt z osób podróżujących pojazdami nie został poszkodowany.
Mrągowo – samochód dostawczy uderzył w latarnię łamiąc ją. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli pojazd, zneutralizowali rozlany olej napędowy oraz zabezpieczyli złamany słup latarni ulicznej.

29 maja

Mrągowo – strażacy ugasili pozostawione bez dozoru ognisko w pobliżu drewnianego budynku gospodarczego. W wyniku wysokiej temperatury w budynku zaczęły się palić jego ściany.

bryg. Jarosław Jakubik


Wypadek drogowy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages