Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Omegi po długiej nieobecności ponownie wystartowały w Mrągowie

2017-06-05 09:41:49 (ost. akt: 2017-06-05 10:24:53)
Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup.

Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup.

Autor zdjęcia: archiwum

W dniach 3-4 czerwca na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup.

Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 26 sierpnia. Jednocześnie podczas imprezy odbywały się 3 eliminacje Pucharu Polskie Klasy Omega, które po dłuższej nieobecności wróciły do Mrągowa. Wielu żeglarzy z przyjemnością przyjeżdżała na Mazury, czego efektem jest kolejne pobicie rekordu frekwencji. Tym razem na starcie pojawiło się 45 jachtów i w sumie ponad 120 żeglarzy.

Niestety wiatr wyjątkowo tym razem nie sprzyjał. Z powodu złych warunków pogodowych sędziowie zdecydowali się odwołać sobotnie wyścigi i wszystkie klasy spotkały się na wodzie ponownie w niedzielę. Z planowanych 9 wyścigów udało się rozegrać jedynie 2, ale pogoda była jedynym elementem, na który można było narzekać. Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyli: Jan Jakowicki, Mariusz Boliszewski i Maciej Pernail. Warto podkreślić, że załoga w poprzednich regatach zadebiutowała w cyklu i już osiąga świetne wyniki.

Drugie miejsce przypadło załodze Delphi 24 OD: Grzegorza Pieczko, Lucyny Pieczko i Błażeja Bednarczyka. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła kolejna załoga pływająca na Delphi: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny oraz Kacper Malicki. W klasie jachtów otwarto pokładowych mamy również przetasowania. Tym razem puchar za pierwsze miejsce po raz pierwszy trafił do Tomasza Krzywosza oraz Mateusza Kozłowskiego, którzy tym samym potwierdzili swoje aspiracje do awansu do finału. Drugie miejsce na remisie zajęła ekipa startująca na katamaranie — Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Trzecie miejsce zdobył z kolei Maciej Majak oraz Tomasz Kodź.

Zawodnicy ścigali się również w klasyfikacjach Pucharu Polski Klasy Omega: standard i sport. W klasie omega standard zgłosiło się 15 łódek. Puchar za pierwsze miejsce bezapelacyjnie trafił do Michała Gajdy, Jakuba Kołakowskiego oraz Mariusza Kołakowskiego. Tuż za nimi, lecz ze sporą stratą punktował uplasowała się załoga: Adam Perczyński, Wojciech Perczyński i Grzegorz Perczyński. Trzecie miejsce trafiło z kolei do Piotra Bokoty, Pawła Bokoty oraz Konrada Bokoty. W klasie omega sport zwyciężył sternik Kamil Ortyl wraz z Markiem Gozłowskim i Maciejem Theusem.

Drugie miejsce trafiło do Igora Tarasiuka, Bartosza Sadowskiego i Jakuba Pawlikowskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli: Daniel Sokołowski, Piotr Inglot oraz Mieszko Morawski.

Wszyscy przybyli żeglarze zostali zaproszeni na kolację powitalną, która odbyła się na terenie hotelu Siwik Holiday. Sobotnie after party po raz kolejny odbyło się w zaprzyjaźnionej restauracji Estrada Cafe & Bar, podczas którego odbył się również koncert zespołu North Wind. W trakcie after party tradycyjnie już odbyło się losowanie nagród, które zostały ufundowane przez sponsorów regat.

Zapraszamy wszystkich żeglarzy do wzięcia udziału w następnych regatach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się już 1 lipca 2017. Impreza będzie jednym z elementów hucznie obchodzonych Dni Mrągowa, podczas których na scenie amfiteatru będzie można za darmo posłuchać m.in.: Cleo, Patryka Kumora, Łąki Łan, Strachy na Lachy, naszą reprezentantkę na tegorocznej Eurowizji Kasię Moś oraz zespół VOX.


wyniki regat w mrągowie
wyniki regat w mrągowie
wyniki regat w mrągowie
wyniki regat w mrągowie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages