środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Odstrzelą konkurencję. A nawet... cztery

2017-06-23 16:54:51 (ost. akt: 2017-06-23 16:58:48)

Autor zdjęcia: Anna Jakubowska, Foto Fokus

W niedzielę 25 czerwca podmrągowskie Marcinkowo opanują miłośnicy broni palnej. Wszystko za sprawą turnieju strzeleckiego, którego organizatorem jest klub Snajper.

— Tradycyjnie zapraszamy nie tylko tych, którzy do strzelania od lat podchodzą wręcz zawodowo. Zawsze szczególnie mile witamy wszystkich tych, którzy widzą w tej dyscyplinie nie tylko sport, ale i okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w gronie przyjaciół i rodziny — przekonują organizatorzy.

A na uczestników i kibiców czekać będzie sporo atrakcji, ponieważ Snajper przygotował 4 konkurencje. Pierwszą z nich będzie strzelanie z karabinku bocznego zapłonu (z otwartymi przyrządami celowniczymi, tzn. muszką i szczerbinką) na czas w pozycji leżącej. Następnie zawodnicy przerzucą się na pistolet centralnego zapłonu, starając się najpierw z odległości 15 metrów ustrzelić 13 metalowych obiektów, a w późniejszej konkurencji dokonać tej samej sztuki z 3 tarczami IPSC. Na zakończenie czekać ich będzie wyzwanie ze strzelbą gładkolufową (jak pokazały wcześniejsze odsłony zawodów, ten etap cieszy się największym zainteresowaniem ze strony dopingującej zmagania młodzieży).

— Ułatwieniem będzie na pewno posiadanie własnego egzemplarza broni, jednak nie jest to warunek konieczny. Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w turnieju, a nie mają własnego sprzętu, chętnie takowego użyczymy. W takim przypadku bardzo prosilibyśmy o kontakt z kimś z klubu, żebyśmy mogli należycie się przygotować w związku z amunicją itd., a także kilkoma innymi szczegółami organizacyjnymi — słyszymy w obozie Snajpera.

Jedną z kluczowych informacji dla posiadaczy broni jest fakt, że zawody są wpisane do oficjalnego kalendarza Warmińsko-Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a co za tym idzie, wliczają się do procesu przedłużania licencji. Początek zmagań na strzelnicy w Marcinkowie zaplanowano na godzinę 10:.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages