Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Festiwal Kultury Kresowej i Piknik Country z certyfikatem Produkt Warmia Mazury

2017-07-04 13:12:05 (ost. akt: 2017-07-04 13:38:07)

Autor zdjęcia: CKiT Mrągowo

Znak pozwala na identyfikowanie się mieszkańców z regionem, wzbudza wśród kupujących chęć wyboru produktów oznaczonych znakiem oraz uświadamia mieszkańców, że wybór oznaczonych produktów ma kluczowy wpływ na rozwój gospodarki województwa.

Festiwal Kultury Kresowej i Piknik Country to dwa najważniejsze festiwale organizowane w Mrągowie.

Nagrodzono je podczas VIII Gali Produkt Warmia Mazury, która odbyła się w Olsztynie. Certyfikaty z rąk marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina odebrali burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec i Lech Gołębicki, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki.

Przypomnijmy, że w tym roku odbędzie się 36 edycja Pikniku Country. Impreza odbywa się cyklicznie, zawsze w ostatni weekend lipca.

Festiwal Kultury Kresowej odbywa się od 1995 roku. Impreza została zainicjowana przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i Miasto Mrągowo. Festiwal- to nie tylko kresowa muzyka, to wydarzenie będące świętem różnych form wypowiedzi artystycznej, malarstwa, poezji, rękodzieła, jak również spotkań twórców kresowych i wydarzeń naukowych. W tym roku odbędzie się 23 edycja Festiwalu.

Produkt Warmia Mazury to projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego od 2014 roku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages