Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Opera, Bitwa Czołgów i biegi. Weekend na Mazurach pełen atrakcji!

2017-07-21 14:06:23 (ost. akt: 2017-07-21 16:28:39)

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Weekend 21-23 lipca 2017 r. obfituje w atrakcyjne imprezy. Mamy coś dla miłośników hip-hopu, operetki i ciężkiego rocka. Są też atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zajrzyjcie do naszego przewodnika!


W Giżycku od czwartku, 20 lipca do soboty, 22 lipca trwa Mazury Hip-Hop Festiwal 2017. Wśród wykonawców KęKę, Quebonafide, PRO8L3M i Sobota. Line-up i informację o biletach znajdziecie na stronie organizatora.


W piątek, 21 lipca o godzinie 15 na mrągowskim Molo przy Skwerze Jana Pawła II odbędzie się koncert podsumowujący Mistrzowskie Kursy Wokalne, które trwały od poniedziałku pod kierownictwem śpiewaków operowych Romualda Tesarowicza i Marcello Lippi. Zajęcia są częścią II Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO. Gala finałowa festiwalu odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie, 22 lipca 2017 r. o godzinie 20. W programie utwory operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe oraz hity muzyki pop w aranżacjach na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Szczegóły tutaj.


Swoje święto w ten weekend obchodzi Szczytno. Tradycyjnie Dni i Noce Szczytna obfitują w koncerty i imprezy towarzyszące. W dniach 21-23 lipca zaprezentują się między innymi: niezawodny Hunter, Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz zespoły Feel i Power Play. Zajrzyjcie na stronę organizatora.


Dla miłośników aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym proponujemy
kolejny etap Biegowego Grand Prix "Biegam Bo Lubię Polską Wieś". Start 22 lipca 2017 r. o 16 w Faszczach.


Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali trzy kategorie: BBL - Dzieci - dla najmłodszych do 12. roku życia, na dystansie 1 km, BBL - Open - dla chętnych od 13. roku życia, na dystansie 5 km, Nordic Walking - bez ograniczeń wiekowych - na dystansie 5 km.

Zapisy na stronie Do Startu.Scena z ubiegłorocznej inscenizacji
Piknik Rodzinny w ramach "Akcji Lato 2017”, zorganizowany przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju odbędzie się w niedzielę 23 lipca 2017 r. od godziny 10 do 14 na boisku Orlik przy ul. Żołnierskiej w Mrągowie.

W programie Drugie Powiatowe Mistrzostwa w rzucie Gumiakiem, stanowisko strzeleckie z wiatrówki, strzelanie z łuku, strzelanie z procy, pokaz użycia gaśnicy podręcznej, gaszenie płonącej patelni. Więcej informacji i plakat tutaj.


Pasjonaci historii najbliższy weekend bez wątpienia będą chcieli spędzić w Kętrzynie i okolicach. Niezwykłe widowisko historyczne Walkiria 2017 - Monte Cassino odbędzie się w dniach 21-23 lipca. W Kętrzynie i na poligonie w podkętrzyńskim Parczu zaplanowano projekcje filmowe, panele dyskusyjne i koncerty. Wśród wykonawców zespoły Kabanos i Luxtorpeda. W programie również widowisko historyczne "Monte Cassino 44" i bitwa czołgów. Szczegółowy program na stronie Organizatora.


Również w piątek, 21 lipca przy kętrzyńskim zamku rozpocznie się Jarmark Średniowieczny na Świętego Jakuba. Na miejscu oprócz targu rozmaitości i warsztatów rzemieślniczych zobaczymy również pokazy rycerskie i posłuchamy muzyki średniowiecznej. Więcej informacji na stronie Gazety w Kętrzynie.


Koleją atrakcją dla miłośników historii są Reszelskie Dni Czarownic, które rozpoczynają się w piątek, 21 lipca. W programie wieczór w lochach reszelskiego zamku, II Warmińska Biesiada Letnia i "wieśniak party". Szczegółów szukajcie tutaj.


Miłośników pięknych koni zapraszamy 22 i 23 lipca do Kętrzyna na XVI Ogólnopolski Czempionat Koni Zimnokrwistych, w ramach którego odbędą się też: IV Specjalistyczna Wystawa Koni Ardeńskich oraz XXI Pokazy Konne. Program imprezy tutaj.Na koniec weekendu wracamy do Mrągowa. W niedzielę, 23 lipca serdecznie zapraszamy na Plac Unii Europejskiej na plenerową imprezę regionalną Kłobuki FEST oraz 13. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Regionalnego. W programie warsztaty garncarstwa, świecownika, witrażownika, wikliniarza, bartnika i prząśniczki, konkurs na Mazurskie Kuchy i Pamiątkę z Warmii i Mazur. Szczegółowy program oraz regulaminy konkursów na stronie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.


Wieczorem przeniesiemy się do amfiteatru nad jeziorem Czos, gdzie o godzinie 19 rozpocznie się IV Projekt Arboretum pt. „Jaćwież, Warmia i Mazury”.
Koncert, połączony z warsztatami tańca ludowego oraz kolejną Potańcówką Ludową, dedykowany jest historii oraz dziedzictwu Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Szczegółowy program tutaj.

Zapraszamy na Mazury, mamy tu dla Was nie tylko piękne widoki. Do zobaczenia na imprezach!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages