środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Młode, utalentowane i... obwieszone medalami!

2017-07-20 14:09:26 (ost. akt: 2017-07-24 14:11:03)

Autor zdjęcia: Women's Polish Canoe Team

Złoto, cztery srebra i cztery brązowe krążki - to bilans reprezentacji Polski podczas kajakarskich mistrzostw Europy seniorów, rozgrywanych w zeszły weekend w bułgarskim Płowdiw. Co cieszy nas szczególnie - swój olbrzymi wkład w sukces miały i mrągowianki: Dominika Włodarczyk oraz Anna Puławska.

Zadanie postawione przed trenerem biało-czerwonych, Tomaszem Krykiem, nie należało do łatwych. Poza utytułowaną i doświadczoną Beatą Mikołajczyk, liczba polskich kajakarek pozostających w formie właściwej dla mistrzostw seniorskich... z pewnością nie napawała optymizmem. Na całe szczęście nie tylko dla szkoleniowca, ale i wszystkich polskich kibiców, z pomocą nadciąga nowe, kajakarskie pokolenie, w którym coraz jaśniej świecą gwiazdy pochodzących z Mrągowa Dominiki Włodarczyk oraz Anny Puławskiej.

- Jedziemy z bardzo dobrym nastawieniem. Już sam wyjazd jest czymś wyjątkowym, bo to już naprawdę poważne zawody - przekonywała przed startem Anna Puławska.

Osada, w skład której weszły mrągowianki, nie miała za sobą przesadnej ilości wspólnych startów. Szkoleniowiec podjął jednak ryzyko... i odpłaciło się ono z nawiązką. Prowadzone przez liderkę Beatę Mikołajczyk, a także wsparte przez Katarzynę Kołodziejczyk, nasze zawodniczki przystąpiły do walki na dystansie 500 metrów. Początek wyścigu był nie tylko próbą nerwów, ale i wiary, ponieważ pozycja polskiej czwórki była daleka od podium. W drugiej połowie Polki wrzuciły jednak wyższy bieg, spektakularnie wpływając na metę na 2. lokacie. Przed startem mało kto dawał im na to choćby cień szansy.

- W historii seniorskiego pływania nie miałyśmy jeszcze medali. Dzisiaj się zaczęło, a przed nami kolejne starty. A że mały niedosyt jest, to myślę, że będzie jeszcze lepiej - czytamy wypowiedź Dominiki Włodarczyk na stronie internetowej Polskiego Związku Kajakowego, która zdobyła ponadto brąz wspólnie z Kasią Kolodziejczyk.

To jednak nie był koniec przygody z podium dla Mrągowa. Poza innymi trofeami wywalczonymi przez biało-czerwonych, wspomniana Anna Puławska do worka z medalami dorzuciła jeszcze brąz zdobyty w duecie z Beatą Mikołajczyk.

- Siedzenie w jednej łódce z 3-krotną medalistką igrzysk olimpijskich to zaszczyt. Beata to fantastyczna kajakarka, jak i dobra dusza, która daje zawsze mnóstwo rad. Jest taką naszą "mamą", która zawsze pomoże i na którą zawsze można liczyć. Takie rzeczy w zespole są bardzo ważne - przekonuje Anna Puławska.

- Myślę, że każda z nas dała z siebie wszystko. Piękne chwile, niezapomniane emocje, moc wzruszeń. Uważam, że zadanie wykonałyśmy zgodnie z planem. Tym bardziej, że szczytową formę przygotujemy dopiero na mistrzostwa świata seniorów, które w połowie sierpnia odbędą się w Racicach. Dopiero wtedy pokażemy naprawdę na co nas stać - podsumowuje dwukrotna zdobywczyni tytułu "Sportowiec Roku" w powiecie mrągowskim
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages